Основна причина затримки місячних – вагітність, але що робити, коли тест показує негативний результат, а менструація все не розпочинається. Жіночий організм – не годинник, на менструальний цикл впливають десятки внутрішніх і зовнішніх факторів. Давайте розберемося з 10 основними причинами затримки місячних, що змушують задуматися та записатися на прийом гінеколога.

Гормональна контрацепція

Скасування прийому протизаплідних таблеток може спровокувати ознаки затримки менструації. Найчастіше це трапляється після різкого переривання курсу або через неправильний графік прийому.

Кіста яєчника

Порушення функції яєчників може траплятися кожен 10-15 цикл. Кіста жовтого тіла – приклад такого порушення. Якщо подібні ситуації із затримками повторюються часто, треба якнайшвидше пройти огляд у гінеколога.

Полікістоз

Це захворювання супроводжується порушенням синтезу гормонів і проблемами з овуляцією. Потребує лікування та нагляду у лікаря.

Аномалія овуляції

Овуляторна аномалія може траплятися у декількох випадках:

  • нещодавно ви пройшли гормональну терапію;

  • лікували гостре запальне захворювання;

  • пережили сильний емоційний шок чи стрес.

Гінекологічні захворювання

Часто причиною затримки може бути міома чи запалення маткових труб. За підозри на ці недуги та наявності інших тривожних симптомів, обов’язково зверніться до лікаря. Він проведе гінекологічне УЗД і призначить усі необхідні аналізи, щоб визначити причину проблеми та призначити дієву схему лікування.

Сильний стрес

Ми звикли жити у режимі постійного цейтноту. Але сильний емоційний шок чи стрес здатні спровокувати зміни в організмі не тільки на психоемоційному, а й на фізіологічному рівні. Тому дуже часто після стресових ситуацій трапляються затримки місячних.

Різке схуднення

Багато жінок мріють швидко схуднути, але якою ціною? Стрімка втрата ваги за короткий період часу порушує гормональний баланс – перебіг фізіологічних процесів в організмі жінки змінюється, тому місячні можуть затримуватися або й взагалі припинитися. Патологічний стан може бути небезпечним для здоров’я, тому гінеколог-ендокринолог у Черкасах – перше місце, куди ви повинні прийти, якщо впізнали себе у цих симптомах.

Порушення обміну речовин та авітаміноз

Незбалансоване харчування та брак вітамінів можуть призвести до збою менструального циклу.

Надмірні фізичні навантаження

Захоплення спортом – це добре, але у розумних межах. Щоденні виснажливі заняття та підйом великої ваги можуть на декілька днів відтермінувати прихід «цих днів».

Переривання вагітності

Після медичного чи мимовільного аборту в організмі жінки порушується гормональний баланс, тому місячні зміщуються в часі.

Будь-які затримки місячних, а також надмірно дискомфортна чи сильна менструація можуть бути симптомом серйозного захворювання. Виявити справжню причину затримки може тільки лікар, тому запис до гінеколога у Черкасах – найкращий план дій, якщо дата в календарі та відсутність місячних змушують напружитися. 

«Авіцена» – сучасна гінекологія у Черкасах із найкращим обладнанням і командою досвідчених гінекологів-акушерів та ендокринологів. Інноваційні апарати дозволяють проводити УЗД вагітності та виявляти різні порушення репродуктивної системи. Не відкладайте візит до лікаря «на потім», чим швидше ви пройдете обстеження – тим ефективнішим і легшим буде лікування.

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок, Середа, П’ятниця 8:00-16:00
Вівторок, Четвер 8:00- 20:00
Субота 8:30- 13:00

Пн, Ср, Пт – 8:00-16:00

Вт, Чт – 8:00-20:00

Сб – 8:30-13:00

  +38(098)469-85-78

   АДРЕСА