Що це, коли призначається, як проводиться, чи треба готуватися — медцентр “Авіцена” зібрав відповіді на 7 важливих запитань про трансвагінальне УЗД органів малого таза.

Що таке трансвагінальне УЗД?

Це один із видів УЗ-дослідження, за якого сонографічний датчик вводять в піхву. Це дає можливість детально вивчити стан органів малого таза.

Які відмінності між звичайним і трансвагінальним УЗД?

Під час звичайного УЗД лікар використовує широкий обʼємний датчик, який зовні ковзає по животу. Під час трансвагінального УЗД в “Авіцені” використовується тонкий витягнутий датчик, що нагадує трубку із заокругленим кінчиком. Він вводиться в піхву пацієнтки.

Як проводиться дослідження?

Під час обстеження лікар одягає на датчик презерватив і наносить спеціальний гель. Після введення у піхву датчик зміщують в різні боки. Це абсолютно безболісно та не викликає жодного дискомфорту.

В яких випадках проводиться трансвагінальне УЗД?

Показаннями для трансвагінального УЗД є різні гінекологічні та урологічні захворювання:

  • менструальні дисфункції;

  • контроль стану яєчників під час гормональної терапії;

  • больові відчуття внизу живота невизначеної природи;
  • запалення органів малого таза;
  • проблеми з настанням вагітності;

  • раннє підтвердження вагітності;

  • урологічні патології та запалення сечовидільної системи;

  • підозра на розвиток пухлин органів малого таза;
  • зайва вага, через яку складно візуалізувати стан внутрішніх органів під час звичайного УЗД.

 

Як підготуватись до трансвагінального УЗД?

Процедура не потребує особливої підготовки. Перед проведенням трансвагінального УЗД в медцентрі “Авіцена” ми радимо протягом 2 днів дотримуватися дієти, що виключає посилене газоутворення. Альтернативний варіант — приймання Еспумізану за 5-6 годин до УЗД по гінекології.

Чи можна проводити трансвагінальне УЗД під час менструації?

Під час менструації трансвагінальне УЗД не проводять. Через кровʼяні згустки в матці та накопичення рідини в усіх тканинах організму жінки використовують звичайний метод УЗД через черевну стінку. Якщо термінових показань до трансвагінального УЗД немає, його краще відтермінувати до завершення менструації.

Кому не можна проводити УЗД трансвагінальним способом?

Дівчатам і жінкам, які не розпочали статеве життя. В такому випадку його замінюють на трансректальне (через пряму кишку). 

Трансвагінальне УЗД малого таза у жінок в “Авіцені” — це безболісна й комфортна процедура, що дозволяє вчасно виявити патологію та призначити лікування. У деяких випадках саме цей вид дослідження є найбільш інформативним і точним. Якщо лікар призначає вам трансвагінальне УЗД, не варто хвилюватися. Ми потурбуємося, щоб ви почувалися зручно, а процедура пройшла швидко й комфортно.

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок- П’ятниця 8:00-19:00
Субота 8:30- 13:00

Пн, Ср, Пт – 8:00 – 16:00

Вт, Чт – 8:00 – 20:00

Сб 8:30 – 13:00

  +38(093)171-25-92

   АДРЕСА