На аденому простати хворіє понад половина чоловіків після п’ятдесяти років і майже 90% після вісімдесяти. Урологи наголошують: захворювання може розвиватися роками, адже перші симптоми не викликають сильного дискомфорту, тому часто залишаються без уваги.

Відсутність регулярних консультацій уролога призводить до того, що хворобу часто діагностують на пізніх стадіях, коли вона важко лікується. Тому чоловікам після 45-річного віку треба відвідувати спеціаліста раз на рік. Пройти повне обстеження та отримати фахову консультацію уролога можна в медичному центрі “Авіцена”.

Що таке аденома передміхурової залози

Простата (передміхурова залоза) — це невеликий орган, що за величиною та формою нагадує волоський горіх.

Вона складається із залозистої та сполучної тканини й виконує три основні функції:

  • виділяє рідину, що розріджує сперму та створює сприятливі умови для активності сперматозоїдів;

  • допомагає контролювати процес сечовипускання;
  • захищає сечовий міхур і нирки від інфекцій.

Аденома передміхурової залози — доброякісна пухлина, що виникає через розростання залозистої чи сполучної тканини. На перших етапах у залозі з’являються вузлики, які розростаються. Цей процес може тривати роками. Тому тривалий час чоловік може не звертати увагу на симптоми й не здогадуватися про проблему.

З часом збільшена залоза порушує сечовипускання, запускає запальний процес і призводить до проблем у статевій сфері. За відсутності лікування fденома простати призводить до ускладнень, а у пацієнтів похилого віку навіть може переродитися в рак. Консультація уролога — єдиний доступний спосіб вчасно виявити хворобу та розпочати лікування.

Симптоми аденоми простати

Симптоматику можна умовно розділити на дві групи.

Одні симптоми виникають через здавлювання сечівника передміхуровою залозою. Це нагадує спробу загасити пожежу шлангом, на якому стоїть випадковий перехожий.

Ось які прояви характерні для цього стану:

  • щоб почати сечовипускання, потрібно напружитися;

  • струмінь сечі слабкий і повільний;
  • процес сечовипускання тривалий;

  • в кінці є підкапування сечі (дриблінг);
  • відсутність відчуття повного випорожнення сечового міхура.

Інша група симптомів проявляється через подразнення сечового міхура:

  • поява раптових, іноді неконтрольованих, позивів до сечовипускання;

  • часті нічні сечовипускання.

До уролога “Авіцени” треба звернутися за появи перших проявів патології. Найчастіше вони пов’язані саме з сечовипусканням. Воно стає прискореним, на початку процесу з’являється затримка, а після — слабкий струмінь.

Лікування аденоми передміхурової залози

Протокол лікування аденоми простати залежить від стадії захворювання та стану пацієнта, це може бути консервативний чи хірургічний підхід. На початкових стадіях достатньо консервативного лікування з комбінованою медикаментозною терапією. На пізніх стадіях може знадобитися оперативне втручання.

Хороший уролог у Черкасах знає, як позбутися аденоми простати та завжди намагатиметься дібрати комплексну терапію, щоб уникнути операції. Адже аденома простати легко піддається лікуванню на початкових етапах. Якщо терапію розпочали своєчасно, прогресування патологічного процесу вдається зупинити.

Чому народні методи лікування аденоми простати є небезпечними

Народні методи лікування аденоми простати можуть нашкодити організму та спровокувати загострення. Відомі випадки, коли таке самолікування призводило до ректальних кровотеч чи гострої затримки сечі.

Найбільш популярний народний спосіб — прогрівання. Але чи можна гріти аденому простати? Насправді самостійно використовувати прогрівання не можна. В деяких випадках це категорично заборонено, оскільки може спровокувати злоякісне переродження тканин. У інших — прогрівання дозволено, але тільки під наглядом хорошого уролога в Черкасах.

Також не варто довіряти фармацевтичній рекламі, що обіцяє швидке одужання. Ефективність таких засобів клінічно не доведена. Ефективні ліки від аденоми простати може призначити тільки кваліфікований уролог.

Під час самолікування людина втрачає дорогоцінний час: доки проводяться “досліди” над власним організмом, патологія невпинно прогресує.

Наслідки хвороби

При аденомі передміхурова залоза тугим кільцем стискає уретру, змушуючи “ущільнюватися” і “подразнюватися” стінки уретри та сечового міхура. Через це сечовий міхур не може правильно виділяти сечу, розвивається запальний процес, з’являється тупий біль у промежині й калитці. Більшість хворих відзначають проблеми з ерекцією та болі під час статевого акту.

За відсутності лікування й особливо у пацієнтів похилого віку аденома може переродитися в злоякісне новоутворення. Головна відмінність цієї хвороби від раку — вона не дає метастазів у інші органи й розвивається зі звичайних клітин. Дуже часто онкологія супроводжує аденому й навіть маскується під неї.

Щоб уникнути проблем з передміхуровою залозою після 45-річного віку, проходьте обстеження в уролога щонайменше раз на рік. І обовʼязково звертайтеся до лікаря, коли організм подає перші тривожні сигнали.

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок, Середа, П’ятниця 8:00-16:00
Вівторок, Четвер 8:00- 20:00
Субота 8:30- 13:00

Пн, Ср, Пт – 8:00 – 16:00

Вт, Чт – 8:00 – 20:00

Сб 8:30 – 13:00

  +38(093)171-25-92

   АДРЕСА