Напевно, кожного разу миючи посуд, підлогу, вікна, скляні поверхні, ви робите це без захисних рукавичок. Купуючи одяг або прикраси, не дивитеся на їхній склад, а лікуючи рідних, не думаєте про можливу алергічну реакцію. Якщо усе це правда, ви можете захворіти на алергічний дерматит.

Він може з’явитися на будь-якій частині тіла як у дорослих, так і у дітей внаслідок дії зовнішнього подразника та алергенів. Лікувати захворювання варто починати негайно.

Ознаки алергічного дерматиту

Симптоми алергічного дерматиту у дорослих і дітей однакові. Прояви хвороби можна помітити лише на окремих ділянках шкіри, захворювання не має внутрішнього характеру.

Основними симптомами алергічного дерматиту є:

  • гарячі червоні плями на шкірі;

  • нестерпний зуд та печіння;

  • сухість шкіри;

  • пухирці, наповнені рідиною, які можуть зливатися один з одним, лопатися та нагноюватися;

  • мокрі ранки на місці пухирців, що лопнули.

Якщо не лікувати алергічний дерматит, не усунути алерген або не скорегувати харчування, то він буде проходити довго і болісно. Також зміниться структура шкіри, вона стане грубішою, синюшною, будуть помітні потовщення, з’являтимуться тріщини та лущення.

Що провокує появу захворювання?

Алергічна реакція з’являється лише після повторного контакту з алергеном. Спершу виникає лише проста контактна форма хвороби.

Причинами алергічного дерматиту можуть стати понад три тисячі збудників, ми виділили чотири основні:

  • нікель (прикраси зі сплаву);

  • лікарські препарати зовнішнього застосування;

  • латекс та інші синтетичні матеріали в складі одягу;

  • хімічні речовини.

Інколи речовина не викликає сам дерматит, але посилює чутливість шкіри до сонячних променів. Такий стан називається фотодерматитом, що виникає лише на відкритих ділянках шкіри, має вигляд звичайної алергічної реакції.

Як вилікувати алергічний дерматит?

Перше, що необхідно зробити, розпочавши лікування – позбавити хворого можливості контактувати зі збудником. Часто це дуже важко, адже алергія може бути перехресною, тобто шкіра реагує не на одну речовину, а одразу на декілька хімічно схожих.

Зазвичай у гострому періоді дерматиту призначаються холодні компреси з водою, відвари дубильних речовин, рідину Бурова. На ранньому етапі застосовують місцеві засоби, що містять глюкокортикоїдні гормони.

Також призначають застосування крему, гелю або мазі від алергічного дерматиту 3-4 рази на добу. Після нанесення для поліпшення всмоктування уражену поверхню накривають стерильною пов’язкою.

За ознак інфікування ранок від пухирців спеціалісти призначають комбіновані препарати, які містять гормон, антибіотик, протигрибковий засіб. Якщо ж місцева терапія неефективна, або інфекція поширилась на великі площі, можливе призначення антибіотиків і в ін’єкціях.

Алергічний дерматит складно вилікувати, тому ми рекомендуємо звертатися до кваліфікованого дерматолога й алерголога.

Профілактика хвороби

Якщо ви маєте схильність до проблем зі шкірою, алергії, то варто відвідати лікаря-алерголога та пройти тест на чутливість до тих чи інших подразників. Спеціаліст виявить потенційних збудників реакцій. Надалі ви повинні не допускати прямого контакту зі шкірою у повсякденному житті.

Для запобігання появі алергічного дерматиту у людей не схильних до проблем зі шкірою, варто дотримуватися чотирьох основних правил:

  • не використовувати побутову хімію без захисних рукавичок;

  • не купувати речі з невідомим складом;

  • використовувати лише м’які засоби гігієни;

  • не купувати речі з різким хімічним запахом.

Важливо дотримуватися цих правил, аби уникнути не тільки алергічного дерматиту, а й інших шкірних захворювань. Дбайте про своє здоров’я!

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок-П’ятниця 8:00-19:00
Субота 9:00-14:00
Неділя 10:00-16:00

Пн-Пт 9:00 – 20:00

Сб 9:00 – 14:00

  +38(098)469-85-78

   АДРЕСА