Пульс – це дзеркало роботи серцево-судинної системи. Інколи його ритмічність, частота й послідовність порушується. А це може свідчити про початок патологічних процесів і необхідність записатися на прийом кардіолога. Давайте розбиратися, що таке аритмія, та в яких випадках порушення ритму роботи серця має насторожити.

Що таке аритмія?

Пульс – це ритмічне коливання серця. Коли ритмічність змінюється, такий стан називають аритмією. Напади аритмії можуть траплятися в будь-якому віці, навіть у дитинстві. Водночас прискорене серцебиття не завжди є аритмією. Підвищення частоти серцевих скорочень можливе і в нормі. Наприклад, серце починає битися частіше під час емоційних або фізичних навантажень, при стресі, переляку, почутті закоханості тощо.

Чи можна діагностувати аритмію самостійно? Ні! Для цього потрібен огляд у лікаря. Кардіолог у Черкасах в медцентрі «Авіцена» проведе всі необхідні обстеження, ЕКГ і УЗД серця та встановить точний діагноз.

Види аритмій

Спеціалісти виділяють такі різновиди аритмій:

 • тахікардія (частота пульсу перевищує показник у 80 ударів);

 • брадикардія (частота серцевих скорочень менша ніж 60 ударів на хвилину);

 • пароксизмальні порушення (стан, за якого у цілком здорової людини різко частішає пульс, серце починає битися так сильно, що неможливо підрахувати удари, зазвичай частота сягає 200 ударів на хвилину, потребує негайної медичної допомоги);

 • екстрасистолія (нормальний ритм серця порушують передчасні скорочення);

 • мерехтлива аритмія серця (найбільш поширений тип, м’язові волокна серця перестають працювати синхронно).

Чому аритмію не можна ігнорувати?

При аритмії у людини часто з’являється задишка та головний біль, але вони досить швидко проходять, тому ми часто забуваємо про погіршення стану здоров’я. Хоча насправді дуже важливо вчасно відреагувати на збій, адже при частих нападах аритмії можуть бути такі наслідки:

 • тривожні та стресові стани;

 • збільшуються ризики впасти та травмуватися;

 • організм страждає від «кров’яного голодування»;

 • розвиваються небезпечні серцеві недуги, наприклад, ішемічна хвороба серця;

 • є ймовірність отримати інсульт;

 • можлива раптова зупинка серця.

Не ігноруйте симптоми аритмії. Сучасні діагностичні методики, зокрема ЕКГ серця в Черкасах і УЗД, дозволяють легко виявити хворобу і скоригувати свій спосіб життя, щоб уникнути серйозних наслідків.

Лікування серцевої аритмії нескладне, якщо розпочати його вчасно та виконувати всі рекомендації фахівців. В медцентрі «Авіцена» ви завжди можете отримати консультацію досвідченого кардіолога, пройти УЗД серця в Черкасах, зробити ЕКГ і отримати ефективну схему лікування та відновлення після серцево-судинних захворювань.

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок, Середа, П’ятниця 8:00-16:00
Вівторок, Четвер 8:00- 20:00
Субота 8:30- 13:00

  +38(098)469-85-78

   АДРЕСА