Біопсія молочної залози – це забір пухлинної тканини для визначення доброякісного чи злоякісного характеру новоутворення. Дослідження призначає мамолог у Черкасах за підозри на онкологічне захворювання. Це дозволяє вчасно діагностувати рак і обрати правильну тактику лікування. Зробити біопсію молочних залоз у комфортних умовах під наглядом досвідчених лікарів можна в медичному центрі “Авіцена”.

Що таке біопсія

Рак грудей ефективно лікується, якщо його вдалося виявити на перших стадіях. Біопсія — це малоінвазивна процедура, що є частиною стандартного протоколу діагностики раку молочної залози.

Перший крок — щорічний профілактичний огляд у гінеколога та мамолога, УЗД чи мамографія молочних залоз. Якщо на цих етапах у грудях були виявлені ущільнення чи кісти, що викликають занепокоєння, важливо провести пункцію молочної залози. Це дозволяє уточнити діагноз і ухвалити рішення про подальше лікування.

Щоб визначити природу новоутворення, лікар робить біопсію грудної залози, тобто за допомогою тонкої голки бере зразки клітин із грудей на гістологічне дослідження. Це найточніший спосіб діагностики злоякісного переродження тканин.

Пам’ятайте — не всі ущільнення можуть виявитися злоякісними. Але що раніше ви проведете пункцію молочної залози, то швидше лікар встановить діагноз і призначить ефективне лікування.

Показання до біопсії грудних залоз

Основне призначення цього обстеження — диференційна діагностика. Його рекомендують зробити, якщо УЗД молочної залози та мамографія не дали достатньо інформації або у грудях були виявлені патологічні ділянки, що викликають занепокоєння. Біопсія молочних залоз одне з найбільш інформативних і доступних малоінвазивних втручань під контролем УЗД. Точність дослідження – 99%.

Навіщо потрібен УЗД-контроль

УЗД-апарат дозволяє безпомилково вибрати точку для пункції. Ультразвукова візуалізація молочної залози допомагає точно визначити оптимальну та безпечну траєкторію проникнення пункційної голки, виключити ризик пошкодження або забору суміжних непухлинних тканин.

Це єдиний метод, що дозволяє з високою точністю діагностувати онкологічне захворювання на початкових стадіях.

Переваги аналізу:

  • інформативність і безпечність;
  • мінімальна травматизація;
  • швидкість — процедура триває всього 20 хвилин.

Після забору матеріал відправляють на гістологічний аналіз у лабораторію.

Підготовка до процедури

Обстеження проводиться у першій половині менструального циклу. Жінкам у період клімаксу – в будь-який день. Особливої підготовки біопсія молочних залоз не потребує.

Ось на які моменти варто звернути увагу:

  • за кілька днів до візиту в медцентр “Авіцена” треба виключити вживання алкогольних напоїв;

  • припинити приймання лікарських препаратів, що впливають на згортання крові;
  • ситну калорійну вечерю перед проведенням маніпуляції краще замінити легкими корисними стравами та продуктами;
  • у день проведення процедури не слід використовувати лосьйони, дезодоранти й інші косметичні засоби для шкіри.

Також попередьте лікаря про алергічні реакції на медикаменти та наявність металевих стимуляторів в організмі.

Абсолютними протипоказаннями до проведення біопсії молочної залози є вагітність і період лактації. Пункцію треба відтермінувати, якщо у пацієнтки є підвищена температура тіла, вірусне захворювання в гострій формі, або людина нещодавно перенесла операцію.

Пункція молочної залози – важливий етап діагностики, що може зберегти життя. За її результатами онкохірург у Черкасах визначатиме подальшу тактику лікування. Ви можете пройти біопсію молочних залоз й отримати консультацію досвідчених мамологів і онкохірургів медцентру “Авіцена”. Ми потурбуємося про ваш комфорт, безпеку й точність результатів.

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок, Середа, П’ятниця 8:00-16:00
Вівторок, Четвер 8:00- 20:00
Субота 8:30- 13:00

Пн, Ср, Пт – 8:00 – 16:00

Вт, Чт – 8:00 – 20:00

Сб 8:30 – 13:00

  +38(093)171-25-92

   АДРЕСА