Інколи дефекти на шкірі завдають не тільки естетичного дискомфорту, а й можуть стати тривожним симптомом більш серйозних захворювань. Так, наприклад, бородавка є ознакою того, що в організмі людини живе вірус папіломи. Він залишається з нами на все життя, але за грамотного підходу до лікування та профілактики розповсюдження вірусу вдається стримати.
Бородавки – це шкірні утворення, для яких характерне розростання. Дуже часто поблизу першої з’являються більш дрібні утворення подібної форми. Основною передумовою для їхньої появи є загальний стан здоров’я. Якщо ви виявили якесь нове утворення при ослабленому імунітеті після хвороби або стресу – найбільш імовірно, що проблема криється у вірусі папіломи. Точно виявити причину та призначити лікування можна тільки на консультації дерматолога після професійного огляду, аналізів та інших діагностичних процедур.
Причини виникнення бородавок
Вірус папіломи може потрапити в тіло людини через порізи на шкірі або слизові оболонки в таких випадках:
прямий контакт з носієм (при цьому у нього не обов’язково присутні бородавки);
користування спільними предметами побуту (посуд або предмети особистої гігієни);
незахищений статевий контакт (без презервативів);
під час косметологічних процедур (в тату-салоні, спа, медкабінеті) через нестерильні інструменти;
у громадських лазнях, басейнах тощо.
Найчастіше бородавки зʼявляються на кінцівках, обличчі та шиї. Мікротравми в процесі гоління або роботи сприяють проникненню вірусу.
Види бородавок
Багатьох людей хвилює запитання, чи можна здирати бородавки. Не має значення, який саме тип новоутворення є на вашій шкірі, здирати та механічно пошкоджувати бородавки категорично не можна. Лікування бородавок повинен проводити тільки лікар-дерматолог.
Умовно бородавки можна розділити на кілька різновидів:
Звичайні – це щільні утворення, що мають округлу форму. Під час дотику відчувається жорстка поверхня. Вони можуть з’являтися на руках або голові, не викликаючи суттєвого дискомфорту.
Підошовний тип – нарости, за зовнішнім виглядом схожі на мозолі, викликають дискомфортні неприємні відчуття, зазвичай зʼявляються на стопах, вимагають тривалого лікування з використанням різних препаратів.
Плоскі бородавки зазвичай є безболісними, у розмірах не перевищують 1 см, можуть зʼявлятися та зникати самі по собі.
Гострі, або кондиломи, за зовнішнім виглядом нагадують гребінець півня. Зазвичай зʼявляються внаслідок статевого контакту на слизовій рота або в зоні статевих органів. При механічному контакті викликають больові відчуття. Потрапляння інфекції здатне спровокувати запалення та збільшення в розмірах.
Як лікувати бородавки?
Цей процес передбачає не тільки видалення новоутворення зі шкіри, а й прийом імуномодуляторів, противірусних препаратів, зміцнення імунної системи, яка стримуватиме вірус папіломи людини та буде профілактикою появи нових бородавок.
Видалення бородавок – важливий етап процесу лікування. Його обовʼязково треба проводити в медичному кабінеті. Досвідчені лікарі-дерматологи центру дерматології та косметології “Авіцена” проведуть огляд, доберуть необхідний курс лікування та оптимальний спосіб видалення шкірних новоутворень.
Ми використовуємо дві ефективні методики:
Який саме спосіб видалення буде оптимальним у вашому випадку, визначить лікар після огляду та попередньої консультації. Звертайтеся за допомогою до фахівців – і жодні естетичні дефекти не зашкодять вашому здоровʼю.
ЧАС РОБОТИ
Понеділок-П’ятниця | 8:00-19:00 |
Субота | 9:00-14:00 |
Неділя | 10:00-16:00 |
Пн, Ср, Пт – 8:00 – 16:00
Вт, Чт – 8:00 – 20:00
Сб 8:30 – 13:00