Інколи дефекти на шкірі завдають не тільки естетичного дискомфорту, а й можуть стати тривожним симптомом більш серйозних захворювань. Так, наприклад, бородавка є ознакою того, що в організмі людини живе вірус папіломи. Він залишається з нами на все життя, але за грамотного підходу до лікування та профілактики розповсюдження вірусу вдається стримати.

 

Бородавки – це шкірні утворення, для яких характерне розростання. Дуже часто поблизу першої з’являються більш дрібні утворення подібної форми. Основною передумовою для їхньої появи є загальний стан здоров’я. Якщо ви виявили якесь нове утворення при ослабленому імунітеті після хвороби або стресу – найбільш імовірно, що проблема криється у вірусі папіломи. Точно виявити причину та призначити лікування можна тільки на консультації дерматолога після професійного огляду, аналізів та інших діагностичних процедур.

 

Причини виникнення бородавок

Вірус папіломи може потрапити в тіло людини через порізи на шкірі або слизові оболонки в таких випадках:

  • прямий контакт з носієм (при цьому у нього не обов’язково присутні бородавки);

  • користування спільними предметами побуту (посуд або предмети особистої гігієни);

  • незахищений статевий контакт (без презервативів);

  • під час косметологічних процедур (в тату-салоні, спа, медкабінеті) через нестерильні інструменти;

  • у громадських лазнях, басейнах тощо.

Найчастіше бородавки зʼявляються на кінцівках, обличчі та шиї. Мікротравми в процесі гоління або роботи сприяють проникненню вірусу.

 

Види бородавок

Багатьох людей хвилює запитання, чи можна здирати бородавки. Не має значення, який саме тип новоутворення є на вашій шкірі, здирати та механічно пошкоджувати бородавки категорично не можна. Лікування бородавок повинен проводити тільки лікар-дерматолог.

 

Умовно бородавки можна розділити на кілька різновидів:

  • Звичайні – це щільні утворення, що мають округлу форму. Під час дотику відчувається жорстка поверхня. Вони можуть з’являтися на руках або голові, не викликаючи суттєвого дискомфорту.

  • Підошовний тип – нарости, за зовнішнім виглядом схожі на мозолі, викликають дискомфортні неприємні відчуття, зазвичай зʼявляються на стопах, вимагають тривалого лікування з використанням різних препаратів.

  • Плоскі бородавки зазвичай є безболісними, у розмірах не перевищують 1 см, можуть зʼявлятися та зникати самі по собі.

  • Гострі, або кондиломи, за зовнішнім виглядом нагадують гребінець півня. Зазвичай зʼявляються внаслідок статевого контакту на слизовій рота або в зоні статевих органів. При механічному контакті викликають больові відчуття. Потрапляння інфекції здатне спровокувати запалення та збільшення в розмірах.

Як лікувати бородавки?

Цей процес передбачає не тільки видалення новоутворення зі шкіри, а й прийом імуномодуляторів, противірусних препаратів, зміцнення імунної системи, яка стримуватиме вірус папіломи людини та буде профілактикою появи нових бородавок.

 

Видалення бородавок – важливий етап процесу лікування. Його обовʼязково треба проводити в медичному кабінеті. Досвідчені лікарі-дерматологи центру дерматології та косметології “Авіцена” проведуть огляд, доберуть необхідний курс лікування та оптимальний спосіб видалення шкірних новоутворень.

 

Ми використовуємо дві ефективні методики:

Який саме спосіб видалення буде оптимальним у вашому випадку, визначить лікар після огляду та попередньої консультації. Звертайтеся за допомогою до фахівців – і жодні естетичні дефекти не зашкодять вашому здоровʼю.

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок-П’ятниця 8:00-19:00
Субота 9:00-14:00
Неділя 10:00-16:00

Пн, Ср, Пт – 8:00 – 16:00

Вт, Чт – 8:00 – 20:00

Сб 8:30 – 13:00

  +38(098)469-85-78

   АДРЕСА