Больові відчуття та дискомфорт у лівій частині грудей можуть свідчити про серцеві патології. Не варто передчасно панікувати, але й залишати такі симптоми без уваги ми не радимо. Сьогодні розберемося, як відрізнити біль в серці від інших болів, коли варто бити на сполох і кому потрібна консультація кардіолога.

Чому болить серце?

По-перше, треба розуміти, що не будь-який біль у грудях — це завжди біль у серці. Але якщо ви відчуваєте біль у грудній клітці та не проходили скринінг серцево-судинної системи, не варто зволікати. Проблема може виявитися серйозною, тому чим раніше ви відвідаєте кардіолога в Черкасах — тим краще.

Відкладати візит до лікаря не можна за появи таких симптомів:

  • прискорення чи уповільнення пульсу;

  • підвищення артеріального тиску;

  • набряки нижніх кінцівок;

  • стан запаморочення при легких фізичних навантаженнях чи в спокої;

  • задишка, неможливість глибоко вдихнути.

  • задишка, неможливість глибоко вдихнути.

Біль в зоні серця може бути різним: від легкого щемлячого до гострого пронизливого. Якщо різкий біль з’явився раптово, не зволікайте — викликайте швидку допомогу. Якщо біль тягучий, це може свідчити про хронічне захворювання чи проблеми з іншими органами. Консультація кардіолога обов’язкова в будь-якому випадку, щоб виключити серцево-судинні захворювання.

Про що свідчить характер болю?

Різні серцеві патології проявляються різним характером болю.

  • Стенокардія, що може розвинутися в ішемічну хворобу серця, характеризується різким болем, що здавлює грудну клітку. Він може віддавати в ліву руку, плече й щелепу. Під час фізичної активності больові відчуття посилюються.

  • Віруси та бактеріальні інфекції з ускладненнями на серце характеризуються колючим гострим болем. Такий дискомфорт — ознака міокардиту чи перикардиту.

  • При аритмії в зоні серця виникають колючі спазми, що доповнюються станом запаморочення, слабкістю, зниженням артеріального тиску, тяжкістю в грудній клітці, порушенням серцевого ритму.

  • Сильний тягучий біль — симптом спазмів серцевого м’яза. Неприємні відчуття можуть поширюватися на щелепу та шию Водночас людина може  відчувати слабкість і нудоту.

  • Кардіалгія проявляється відчуттям печіння в зоні серця. Вона часто з’являється у підлітків після сильного емоційного та психологічного напруження.

  • Сильний біль у лівій частині грудей, що поширюється на шию, ногу та руку, супроводжується слабкістю, нудотою відчуттям нестачі повітря, підвищеною температурою, сильним потінням — це симптоми інфаркту міокарда.

За появи будь-якого з цих симптомів, вам варто відвідати кардіолога. Пацієнти часто запитують, як відрізнити біль у серці від інших видів болів. Провести діагностику та точно встановити причину дискомфорту може тільки спеціаліст. Дійсно, іноді болі в грудній клітці можуть супроводжувати невралгії, остеохондроз, пневмонії, плеврити, панічні атаки тощо. Не варто втрачати час — записуйтесь до лікаря.

Що робити при болях в серці?

По-перше, заспокойтеся. Не панікуйте. Якщо ви виконували якісь вправи, зупиніться. Якщо ви в приміщенні, краще вийти на свіже повітря. Можна прийняти будь-який заспокійливий засіб, наприклад, валеріану чи корвалол. Розстебніть ремінь або комір, що можуть заважати диханню.

Якщо біль різкий і сильний, викликайте швидку. Якщо підозри на серцевий напад немає, але вас турбують тягучі несильні болі в грудній клітці, краще записатися до лікаря на найближчий час.

Кардіолог у Черкасах у медцентрі “Авіцена” прийме вас у комфортних умовах, проведе всі необхідні тести та обстеження для виявлення причини появи дискомфорту. Після повного чекапу, аналізів і обстежень лікар встановить діагноз і призначить лікування. 

Серцеві хвороби не пробачають неквапливості й недбалості. Не гайте часу — завжди краще перевірити серце, впевнитися, що все добре або вчасно почати лікування, ніж потім в екстрених умовах зупиняти серцевий напад. Відвідуйте кардіолога регулярно, навіть якщо у вас немає скарг на здоров’я. Більшість захворювань можна розпізнати та успішно вилікувати ще на початкових стадіях розвитку. Це найкращий спосіб профілактики серцево-судинних хвороб.

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок-П’ятниця 8:00-
19:00
Субота 8:30-
13:00

  +38(093)171-25-92

   АДРЕСА