Родимки — це доброякісні новоутворення, які за певних обставин можуть перетворюватися у злоякісні пухлини. Тому за станом родимок треба уважно слідкувати. Консультація онкодерматолога в медцентрі «Авіцена» дозволяє перевірити родимки, контролювати їх стан в динаміці, а за необхідності провести видалення родимок (невусів).

Родимки починають з’являтися на шкірі в дитинстві. У деяких людей їх дуже мало, у інших — багато. Протягом життя кількість невусів на тілі може змінюватися. Чому так відбувається, розбираємося разом.

Причини появи родимок

У житті людини є періоди, коли поява нових родимок — природний фізіологічний процес. Це часто відбувається в підлітковому віці, під час глобальних змін в організмі. У деяких жінок розмір і кількість родимок змінюється під час вагітності, і це теж нормально.

Родимки можуть з’являтися на тілі з різних причин:

 

  • ультрафіолетове випромінювання;

  • травматичне ушкодження епідермісу;

  • систематичне порушення цілісності шкірного покриву;

  • негативний вплив радіоактивного фону;

  • постійне вживання шкідливих продуктів, неправильне харчування;

  • паління, вживання алкогольних напоїв;

  • порушення в роботі ендокринної системи, зміна гормонального фону;

  • спадкова схильність.

Зазвичай родимки з’являються на тілі через комплексний вплив декількох факторів. Але у більшості людей протягом життя нові родимки з’являються саме від надлишкового впливу ультрафіолету. З цієї ж причини змінюються невуси, які вже є на тілі. Після відпочинку в спекотній південній країні кожен може помітити у себе декілька нових родимок. Знизити ризик переродження родимок можна, зменшивши перебування на відкритому сонці. Також влітку обов’язково користуйтеся сонцезахисними засобами, навіть якщо не плануєте перебувати на вулиці в години активного сонця.

5 ознак «підозрілих» родимок, які треба перевірити у лікаря

Для визначення стану родимок можна використовувати правило ABCDE, яким користуються і лікарі, й пацієнти в усьому світі:

  • А — асиметрія.

  • В — межі (нерівність країв).

  • С — колір (багатобарвність, зміна забарвлення).

  • D — діаметр (великий діаметр понад 6 мм).

  • E — еволюція (стрімке збільшення розмірів, кольору, форми).

Родимка, яка не викликає занепокоєння, повинна бути рівною, симетричною, одного кольору, менше ніж 6 мм і не змінюватися. Якщо родимка раптом почала змінюватися — потрібно бігти до лікаря.

 

Є люди з групи ризику, яким треба особливо уважно слідкувати за станом невусів. До цієї категорії належать люди зі світлою шкірою, жінки в період вагітності, люди з великою кількістю пігментних плям, родимок і веснянок, пацієнти з великими родимками (діаметр яких перевищує 6-8 мм).

Діагностика небезпечних родимок — звертайтеся в медцентр «Авіцена»

Найбільш ефективний та інформативний спосіб діагностики родимок — дерматоскопія. За допомогою дерматоскопа лікар детально аналізує колір і мікроструктури різних шарів шкіри — епідермісу, дермо-епідермального з’єднання, папілярної дерми. Дерматоскопія дозволяє помітити небезпечні зміни в родимках на ранніх стадіях розвитку у 90% випадків.

Після огляду, діагностики та встановлення діагнозу лікар за потреби проводить видалення родимок (невусів). У медцентрі «Авіцена» родимки видаляються двома способами: кріодеструкція та радіохвильова методика. Спосіб видалення обирає лікар-онкодерматолог.

Вчасно перевіряйте родимки та будьте здоровими!

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок-
П’ятниця
8:00-19:00
Субота 9:00- 14:00
Неділя 10:00- 16:00

  +38(093)171-25-92

   АДРЕСА