Ви могли чути думку, що робити мамографію шкідливо. Через це багато жінок відмовляються проходити дослідження, яке сьогодні є одним із найбільш ефективних способів ранньої діагностики раку молочних залоз. Через брак інформації уявна шкода мамографії обростає новими міфами та легендами. Сьогодні ми розберемося, чи є ризик виникнення раку після мамографії, як проходить процедура та наскільки часто треба проходити дослідження.

Що таке мамографія

Це рентгенографічне дослідження молочних залоз, що дозволяє виявити різні захворювання молочних залоз на ранніх стадіях. При проходженні мамографії рівень опромінення становить лише 0,1-0,2 Рад.

Це набагато менше, ніж при проходженні звичайної флюорографії. Крім того, сучасне обладнання дозволяє проводити дослідження з мінімальним променевим навантаженням. Це абсолютно безпечно для здоров’я жінки.

Переваги мамографії

На знімках мамографії можна побачити пухлину найменших розмірів — до 1 мм. Саме тому головна перевага мамографії — висока інформативність, що дозволяє діагностувати рак на ранніх стадіях. У більшості таких випадків лікування онкологічного захворювання буде швидшим, легшим і ефективнішим.

Інші переваги мамографії:

  • висока роздільна здатність;

  • швидкість (саме дослідження триває близько 5 хвилин);
  • ефективна методика скринінгу (цей метод використовують для раннього виявлення мастопатії, раку грудей під час профілактичних оглядів).

Прийом мамолога в “Авіцені” проходить у комфортних умовах, а сама мамографія проводиться на якісному сучасному обладнанні. Це гарантія вашої безпеки та інформативного точного результату.

З якого віку треба проходити мамографію і як часто?

З 40 до 50 років мамографію треба проходити раз на два роки. Після 50-річного віку — раз на рік. Якщо у вашому сімейному анамнезі є випадки злоякісних новоутворень грудей у близьких родичок, то з 36 років після консультації мамолога також треба проходити рентгенологічне дослідження.

Мамографія для жінок до 35 років є швидше виключенням, ніж правилом. За появи скарг мамолог зазвичай рекомендує жінці аналоги мамографії. Мамографію можуть призначати як уточнювальний метод за підозри на рак. 

До 35 років мамографію не проводять не через шкоду для здоров’я, а через високу щільність тканин молочних залоз. У молодому віці мамографія не забезпечить повної інформативності та об’єктивності дослідження.

Показання для мамографії

Болі в грудях, ущільнення, зміна форми молочних залоз, виділення з сосків, нагрубання молочних залоз за відсутності лактації, почервоніння сосків або зміна їхньої форми після консультації лікаря мамолога — всі ці симптоми повинні насторожити. Це серйозний привід, щоб звернутися до мамолога.

Основні показання для проведення мамографії:

  • підозра на доброякісну чи злоякісну пухлину молочних залоз;

  • спадковість (рак грудей у ​​близьких родичок);
  • наявність захворювань грудних залоз (мастопатія, кіста);
  • контроль ефективності лікування;
  • оцінка динаміки патологічного процесу.

     

Протипоказання до мамографії — період виношування дитини та грудне вигодовування. У цей період, особливо у першому триместрі, навіть мінімальне рентгенівське навантаження небажане. Крім того, через гормональну перебудову організму висока ймовірність отримання некоректних результатів.

Як проходить процедура

Багато жінок турбує запитання, як проходить процедура. Діагностика проводиться амбулаторно. Груди пацієнтки розміщують на платформі й фіксують, виконується декілька проєкцій у різних положеннях. Щоб результати були чіткими, необхідно затримати дихання, як під час флюорографії.

Перед обстеженням не можна користуватися кремами, антиперспірантами та лосьйонами для тіла. Це може спотворити результат. Також за декілька днів до візиту до лікаря треба виключити з раціону кофеїн, продукти, що містять кофеїн, нікотин і алкогольні напої.

Найкращий час для проведення мамографії — середина менструального циклу. Дослідження проводять не раніше ніж через 5 днів після закінчення менструації. У цей час результати будуть найбільш правдивими. Якщо робити знімки в критичні дні, а також одразу до і після них, висока ймовірність отримання хибнопозитивних результатів.

 

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок, Середа, П’ятниця 8:00-16:00
Вівторок, Четвер 8:00- 20:00
Субота 8:30- 13:00

Пн, Ср, Пт – 8:00 – 16:00

Вт, Чт – 8:00 – 20:00

Сб 8:30 – 13:00

  +38(093)171-25-92

   АДРЕСА