Літо — це справжнє випробування для шкіри. Які висипи, прищики й почервоніння на шкірі повинні насторожити, та в яких випадках знадобиться консультація дерматолога в Черкасах, читайте у статті.

Причини загострення дерматологічних хвороб влітку

Все, за що ми так любимо літо, є стресовим фактором для шкіри. Це підтвердить будь-який хороший дерматолог.

Саме на літні місяці припадає майже половина всіх звернень до дерматолога в Черкасах. Високі температури, активне сонце, обвітрювання, алергени й інфекційні агенти, укуси комах — усе це призводить до появи або загострення дерматологічних хвороб.

Основний пусковий гачок — спекотна погода. Ситуацію ускладнює підвищена пітливість і різкі температурні перепади від холоду в кондиціонованому офісі до нестерпної спеки на вулиці. Шкіра стає чутливою та легко подразнюється.

Вплив сонячних променів на шкіру

Ультрафіолет у великих дозах — надзвичайно шкідливий для людського організму. Постійні сонячні опіки призводять до передчасного старіння та підвищують ризики злоякісного переродження невусів.

Пігментні плями та веснянки — перша ознака того, що ваша шкіра отримує надмірну інсоляцію. Тому краще не відвідувати солярії, обмежувати перебування на сонці в період с 10 до 16 години, обовʼязково користуватися сонцезахисним кремом із SPF 30 і більше.

Симптоми дерматологічних проблем, що зʼявляються в літні місяці

Ось перелік найбільш поширених літніх шкірних хвороб, з якими приходять на консультацію до дерматолога в Черкасах.

Акне влітку.

Спека підвищує потовиділення, сонце пересушує епідерміс, а це провокує закорковування сальних залоз. Через це влітку на грудях і спині можуть зʼявлятися вугрі. Саме в цих місцях локалізується велика кількість сальних залоз.

Загострення герпесу.

Влітку ми звикли перебувати в приміщеннях із кондиціонерами. Але сильні температурні перепади, коли виходиш із прохолодного офісу на нестерпну вуличну спеку, можуть викликати загострення простого чи оперізувального герпесу. Це вірусна хвороба, коли на тілі (часто це губи, рот, статеві органи) зʼявляються невеликі бульбашки, що викликають дискомфорт і хворобливі відчуття.

Посттравматична екзема.

Зʼявляється після укусів москітів, подряпин, порізів та інших ушкоджень шкіри. Мікробна екзема проявляється висипами-пухирцями (іноді з гноєм), що набрякають і червоніють. 

Алергія влітку.

Найпоширенішою реакцією є сонячна кропивʼянка, за якої на шкірі зʼявляються алергічні плями. Це реакція організму на сонце. Також сильними алергенами є пилок під час цвітіння дерев, квітів і трав. Алергія влітку може стати наслідком укусів бджіл, ос і інших комах. Зазвичай такий стан супроводжує сильний свербіж.

Пітниця.

Підвищене потовиділення є причиною появи дрібних висипань. Влітку потові залози працюють занадто інтенсивно, але через закриті протоки піт не виводиться назовні, а затримується під шкірою. Пітниця у дітей і дорослих проявляється подразненням і мікропошкодженнями. Це підвищує ризик інфікування шкіри.

Грибкові й інфекційні ураження.

Літо — ідеальний час для активного розмноження патогенних мікроорганізмів і грибків. Грибок і лишай — це не просто дискомфорт і естетична проблема. За відсутності лікування інфекційні та грибкові ураження шкіри можуть призвести до ускладнень.

Помітили висипання на шкірі? Запишіться в дерматологічну клініку

Підступність дерматологічних хвороб полягає в тому, що без фахової допомоги вони не виліковуються до кінця, завдають сильного дискомфорту й часто рецидивують. Поставити правильний діагноз також може тільки лікар-дерматолог, оскільки симптоми різних хвороб схожі між собою та їх важко диференціювати.

Щоб не спровокувати появу дерматологічних проблем, треба звертати особливу увагу на особисту гігієну, уникати активного сонця у денні години, мінімізувати контакти з можливими алергенами.

Якщо проблема вже зʼявилася, зверніться до лікаря-дерматолога в медичний центр “Авіцена”. Фахова допомога й грамотно призначене лікування — шлях до швидкого одужання. Насолоджуйтеся теплими днями, а не думайте, як приховати висипи та прищі під закритим одягом.

 

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок, Середа, П’ятниця 8:00-16:00
Вівторок, Четвер 8:00- 20:00
Субота 8:30- 13:00

Пн, Ср, Пт – 8:00 – 16:00

Вт, Чт – 8:00 – 20:00

Сб 8:30 – 13:00

  +38(093)171-25-92

   АДРЕСА