Багато людей звикли вирішувати проблеми зі здоров’ям, коли терпіти більше немає сили. А правильний підхід до власного самопочуття – відвідувати лікаря, коли нічого не болить, для профілактики. Саме тому важливою є культура планових медичних оглядів. Деякі батьки не до кінця розуміють, навіщо показувати дівчинку в дуже юному віці «дорослому» лікарю-гінекологу. В цій статті ми розказуємо, в які періоди життя вашій донечці треба пройти огляді у гінеколога, як проходить ця процедура та як зменшити стрес від походу до лікаря.

Прийом дітей у гінеколога проходить зовсім інакше, ніж дорослих. Тому боятися походу до лікаря не треба, а от підготувати дівчинку до цієї події – головна задача мами. До 15 років прийом у лікаря проходить виключно у присутності матері. З 15-річного віку дівчинка сама може вирішувати, приходити на прийом з мамою чи самостійно.

В якому віці треба показати дівчинку дитячому гінекологу?

Поширеним є міф, що дівчинка вперше відвідує гінеколога у підлітковому віці. Насправді гінеколог повинен слідкувати за станом дитини з народження. Перший огляд проходить одразу після народження – під час нього лікар оцінює стан і розвиток зовнішніх статевих органів, виявляє можливі аномалії та відхилення.

Наступний огляд треба провести під час оформлення у дитячий садок, а згодом – у школу. У зовсім юному віці найбільш поширеними захворюваннями є синехії – запалення зовнішніх статевих органів. Мама повинна самостійно постійно контролювати розвиток статевих органів і за найменшої підозри на появу проблему показати крихітку спеціалісту. Досвідчений лікар проведе огляд зовнішніх статевих органів максимально делікатно як у фізичному, так і в психологічному аспекті. Це дуже важливо, адже у дитини не повинен сформуватися страх перед відвідуванням гінеколога у старшому віці.

Наступні відвідування лікаря заплануйте у 12 та 15-річному віці. У підлітковому віці лікар може виявити запальні та незапальні захворювання (порушення менструального циклу, полікістози, кісти). Якщо вчасно не виявити проблему і не розпочати лікування, це може стати причиною безпліддя.

Після 15-річного віку молода дівчина повинна відвідувати гінеколога щонайменше раз на рік. У дівчат, які не мають статевих стосунків, огляд проводиться через пряму кишку. Дівчат, які мають статеві стосунки, лікар оглядає вагінально.

Є два важливі моменти, коли дівчина-підліток повинна прийти до свого лікаря-гінеколога – після першої менструації (це варто зробити навіть у тому випадку, якщо дитину нічого не турбує) та за появи будь-яких порушень менструального циклу (затримки чи тривалі менструації, дуже рясні виділення чи сильні больові відчуття). Крім того, обов’язково покажіть дитину фахівцю у таких випадках:

  • якщо є больові відчуття внизу живота;

  • з’явилися виділення з піхви, які тривожать дитину;

  • змінилася форма чи розмір живота;

  • почали розвиватися вторинні статеві ознаки (волосся в лобковій зоні, на ногах та під пахвами, розвиток грудних залоз) чи розпочався менструальний цикл у віці до 8 років;

  • якщо вторинні статеві ознаки не з’являються до 13 років, а менструація – до 15 років.

Як підготувати дитину до візиту до лікаря-гінеколога?

Головне завдання мами – правильна психологічна підготовка. Похід до гінеколога – це стрес для дівчинки в будь-якому віці. Від того, наскільки чуйно та уважно ви поставитеся до цієї підготовки, залежить психологічний стан дитини як під час огляду, так і в майбутньому.

  • Розкажіть, за яким планом проходитиме огляд, переконайте дитину, що боляче не буде, а ви завжди будете поряд.

  • Власний приклад – розкажіть дитині, що ви так само регулярно проходите огляди у гінеколога. І нічого страшного під час процедури не відбувається.

  • Поясніть, що жодних маніпуляцій без дозволу дитини та мами лікар не проводитиме.

  • Дуже ефективна практика – приходити до лікаря просто на консультацію. Під час бесіди обговорюють основи гігієни, здоровий спосіб життя, щоденний режим, статевий розвиток. По-перше, це дозволяє встановити психологічний контакт між лікарем і малечею. А по-друге, це дієві профілактичні заходи появи багатьох захворювань в майбутньому.

  • Поцікавтеся у дитини-підлітка, чи важливо, щоб лікарем була саме жінка. Покажіть фото гінеколога в інтернеті – все це сприяє психологічному комфорту та формує довіру до лікаря.

Пам’ятайте, що планові профілактичні огляди у гінеколога потрібні кожній дівчинці. Це запорука правильного розвитку та безцінний внесок батьків у щасливе майбутнє своєї дитини.

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок, Середа, П’ятниця 8:00-16:00
Вівторок, Четвер 8:00- 20:00
Субота 8:30- 13:00

Пн, Ср, Пт – 8:00 – 16:00

Вт, Чт – 8:00 – 20:00

Сб 8:30 – 13:00

  +38(098)469-85-78

   АДРЕСА