Новорічні свята для багатьох людей — це не тільки теплі сімейні вечори й різдвяні комедії, а й купа смаколиків і зайві кілограми на вагах. Скидаючи вагу самостійно, легко припуститися помилок, через які кілограми швидко повернуться, прихопивши своїх “друзів”. У результаті ви виснажуєте організм шкідливими дієтами й набираєте ще більше. Сьогодні розповідаємо, як повернутися в форму після свят, і що робити, якщо зайва вага вперто не хоче відступати.

Причини набору ваги

Проблема зайвої ваги може мати різні причини:

 • спадкова схильність (у 66% випадків);

 • переїдання — завеликі порції або висока калорійність страв, пізні вечері;

 • незбалансоване харчування — рафіновані вуглеводи, газовані напої, солодкі фруктові соки;
 • низька фізична активність — сидяча робота, відмова від занять спортом;
 • захворювання нервової системи з ураженням центру насичення;
 • хвороби ендокринної системи;

 • хронічні стреси, безсоння (брак сну активує почуття голоду).

Важливу роль у механізмі набору ваги відіграють патологічні харчові звички. Якщо після свят ви не можете повернутися до звичного режиму харчування, варто відвідати дієтолога-нутриціолога.

Небезпечні дієти та їхні наслідки

Дієти — це не чарівна паличка, яка враз позбавить вас кількох зайвих кілограмів. До них треба підходити усвідомлено й тверезо. Консультація дієтолога — перший крок для повернення у нормальну здорову вагу.

Незбалансоване харчування шкодить не тільки ШКТ, а й іншим системам організму. Порушується гормональний баланс, менструальний цикл і метаболічні процеси, починає випадати волосся, з’являються проблеми з печінкою та жовчовиділенням, можуть траплятися напади панкреатиту, страждає кишкова мікрофлора.

Особливо небезпечний незбалансований раціон для людей із хронічними захворюваннями. Жорсткі дієти для схуднення з обмеженою кількістю продуктів і так звані монодієти можуть бути небезпечними навіть для абсолютно здорової людини.

Чому важливий правильний раціон

Щоб всі системи організму працювали як годинник, важливо забезпечувати його не тільки поживними речовинами (білками, жирами та вуглеводами), а й необхідними мікроелементами, мінералами та вітамінами. Всі вони містяться у їжі.

Незбалансоване харчування призводить до браку або надлишку тих чи інших мікроелементів. Баланс у системі порушується, а це запускає патологічні процеси та порушення функціонування цілих систем органів.

Схуднути до нормальної ваги — цілком природне й зрозуміле бажання. Але не варто робити це коштом власного здоров’я.

Чому сідати на дієту та коригувати раціон треба з дієтологом

Багато жінок думає, що чим менше вони їстимуть, тим швидше скинуть вагу. Зайві кілограми дійсно розтануть, але разом із ними ви завдасте величезної шкоди своєму організму.

Як схуднути без шкоди для здоров’я, знає лікар-дієтолог із профільною медичною освітою. Універсальної дієти не існує. Це міф. Тому якщо ви хочете схуднути без шкоди для здоров’я, зверніться до спеціаліста.

Дієтолог проведе комплексне обстеження організму та складе індивідуальний план харчування з урахуванням стану здоров’я, хронічних захворювань, метаболічних процесів. Самостійно врахувати всі особливості організму неможливо. Максимум, що ви можете зробити самі — відмовитися від смажених, гострих, жирних страв, фаст-фуду та некорисних солодощів. Але грамотний план харчування та дієту повинен розробляти дієтолог.

Ось схема роботи з дієтологом у медцентрі “Авіцена”:

 • попередня консультація, збір анамнезу, оцінка стану здоров’я;
 • детальний план харчування;
 • персональні рекомендації з корекції способу життя, харчових звичок, режиму дня;

 • для вашої зручності та економії часу наші дієтологи проводять також консультації та корекцію дієти в онлайн-форматі.

Зайва вага не зникне сама собою. Щоб схуднути, доведеться докласти зусиль. Приходьте на консультацію до дієтолога для створення вашої персональної дієти, безпечного, комфортного та результативного схуднення.

В “Авіцені” приймає лікар-гастроентеролог, дієтолог і нутріціолог Лідія Василівна Лопатіна. Це досвідчений спеціаліст, який проведе вас через усі етапи схуднення та допоможе зробити збалансоване харчування частиною звичного здорового способу життя.

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок, Середа, П’ятниця 8:00-16:00
Вівторок, Четвер 8:00- 20:00
Субота 8:30- 13:00

Пн, Ср, Пт – 8:00 – 16:00

Вт, Чт – 8:00 – 20:00

Сб 8:30 – 13:00

  +38(093)171-25-92

   АДРЕСА