Брюс Вілліс, Джейсон Стетхем, Він Дизель – всі вони зробили лисину своєю фішкою та елементом стилю. Але в більшості випадків облисіння завдає чоловікам психологічного дискомфорту та призводить до появи комплексів.

За статистикою, з облисінням зіштовхується понад 60% чоловіків, половина з них – у віці до 35 років. Спочатку волосся починає стоншуватися та рідшати, з часом – з’являються великі залисини. Облисіння, або алопеція, може мати різні причини. Дізнатися, що саме дало поштовх випадінню волосся саме у вашому випадку, може тільки спеціаліст на консультації трихолога.

Причини облисіння чоловіків

Інтенсивне випадіння волосся може розпочатися як через стрес, так і через ендокринні порушення чи брак вітамінів. Основними причинами цього процесу є:

 • інфекційні захворювання – загальна інтоксикація організму послаблює волосяні фолікули;

 • стрес – сильні стреси призводять до порушень кровообігу, відповідно, судини спазмуються, а живлення фолікулів припиняється. Наслідки сильних стресів проявляються не відразу, а через 2-2,5 місяця;

 • медикаментозне лікування – гормони, стероїди, антидепресанти, гепарин, сечогінні засоби посилюють випадіння волосся;

 • захворювання щитоподібної залози;

 • травмування фолікулів і шкіри голови;

 • гормональний дисбаланс – алопеція такого типу ефективно лікується на ранніх стадіях;

 • нестача вітамінів.

Лікування облисіння у чоловіків завжди розпочинається з відвідування трихолога, інструментальних і лабораторних досліджень, виявлення причини порушення. Тільки в цьому випадку можна розраховувати на ефективну терапію.

Види алопеції та стадії облисіння у чоловіків

Лікарі-трихологи виділяють 4 типи алопеції:

 • Андрогенетична. Є прив’язка до спадковості, викликана гормональним дисбалансом і надлишком дігідротестостерону.

 • Дифузна. Зазвичай волосся випадає рівномірно по всій голові, це типово при інфекційних захворюваннях, браку вітамінів, ендокринних хворобах, стресах.

 • Гніздова. На голові є декілька невеликих круглих локацій, де волосся випадає особливо активно. З часом ці “гнізда” збільшуються в розмірах.

 • Рубцева. Пошкодження фолікулів через запалення, рани, садна, опіки.

Також існує 7 стадій випадіння волосся: чим ближче пацієнт до останньої стадії – тим важче зупинити випадіння. Тому вкрай важливо розпочинати боротьбу з алопецією за появи перших симптомів. В ідеалі розпочинати лікування треба, щойно ви помітили перші залисини чи зміщення лінії росту.

Лікування облисіння у чоловіків: мезо- і плазмотерапія

Обидві методики спрямовані на укріплення коренів волосся. Мезотерапія волосся є однією з найпопулярніших процедур. Ін’єкційне введення коктейлів із вітамінів та активних речовин проводиться прямо в шкіру голови. До складу таких препаратів входять також амінокислоти, вітаміни групи В і пептид міді. Це дієва методика, однак побачити класні результати можна тільки після повного курсу з 3-6 процедур.

Плазмотерапія волосся – сучасний терапевтичний метод для посилення росту волосся та лікування облисіння. Суть полягає в ін’єкційному введенні безпосередньо в шкіру голови збагаченої тромбоцитами плазми, отриманої зі зразка крові пацієнта. Метод безпечний, атравматичний і дієвий. Найбільшої ефективності можна досягти після курсу й кількох місяців лікування.

Ви завжди можете записатися на прийом трихолога в Черкасах у центр дерматології та косметології “Авіцена”. Лікар проведе повне обстеження, виявить причину порушення, призначить процедури. Лікувати облисіння можна і треба. І чим раніше розпочнеться терапія, тим вищі шанси зберегти волосся.

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок-П’ятниця 8:00-19:00
Субота 9:00-14:00
Неділя 10:00-16:00

Пн, Ср, Пт – 8:00 – 16:00

Вт, Чт – 8:00 – 20:00

Сб 8:30 – 13:00

  +38(093)171-25-92

   АДРЕСА