Кісти шийки матки — досить поширена патологія. Самостійно кісти не розсмоктуються і не зникають, тому вирішенню цієї проблеми треба приділити увагу. Сьогодні розбираємося, як і чому з’являються кісти на шийці матки, чим це загрожує та якими способами можна вилікувати патологію.

Як з’являються кісти на шийці матки

На слизовій оболонці, якою вкрита шийка матки, розташована безліч мікроскопічних залоз. Вони виділяють особливий секрет, який захищає жіночі статеві органи від інфекцій.

Іноді одна або декілька залоз закупорюються, й слиз починає накопичуватися. З’являються кісти, які з часом збільшуються в розмірах. Це так звані наботові кісти шийки матки. Якщо протоки закупорилися тільки в одній залозі, утворюється одинична кіста, якщо в декількох — це вже множинні кісти.

Причини виникнення кісти шийки матки

Визначити, чому з’явилася кіста шийки матки, досить складно. Спровокувати та запустити патологічний процес можуть такі фактори:

  • народження дитини (через пошкодження шийки матки під час пологів);

  • аборт (неправильно проведена процедура, ускладнення до, під час чи після маніпуляції);

  • період менопаузи;

  • інфекції, що передаються статевим шляхом;

  • використання внутрішньоматкової спіралі;

  • збої в обмінних процесах і порушення гормонального фону.

  • використання внутрішньоматкової спіралі;

В будь-якому випадку вам потрібно прийти на прийом гінеколога та пройти обстеження. Кісти шийки матки не становлять загрози для здоров’я, якщо вчасно їх діагностувати та пройти лікування.

Симптоми захворювання та чим небезпечна кіста на шийці матки

Зазвичай все проходить безсимптомно. Жінка не відчуває болю, змін в менструальному циклі чи характері виділень. Патологію може виявити тільки гінеколог під час огляду, тому вкрай важливо вчасно відвідувати свого лікаря для профілактики та діагностики.

Є декілька ознак, що свідчать про те, що візит до гінеколога треба запланувати на найближчий час:

  • збої в менструальному циклі — великі кісти шийки матки нерідко звужують цервікальний канал;
  • труднощі з настанням вагітності, причина та ж — звуження цервікального каналу;
  • несильні кровотечі після статевих контактів;
  • відчуття дискомфорту, поява кров’янистих виділень між менструаціями;
  • біль у нижній частині живота.

Захворювання не впливає на гормональний фон, не призводить до затримки менструації, не провокує утворення кіст в яєчниках. Однак ігнорувати новоутворення на шийці матки не можна. Іноді патологія призводить до розвитку хвороботворних бактерій, які своєю чергою запускають рецидиви запальних захворювань шийки матки, піхви, порожнини матки, маткових труб і яєчників. І це вже серйозний привід для занепокоєння, тривалого й дорогого лікування. Тому набагато краще виявити утворення та пройти лікування кісти шийки матки.

Як проходить діагностика та лікування кісти шийки матки

Перший і найважливіший етап діагностики — регулярні профілактичні огляди. Консультація гінеколога-ендокринолога чи акушера-гінеколога дозволить вчасно виявити різні захворювання жіночої репродуктивної системи.

Окрім гінекологічного огляду для встановлення точного діагнозу використовують кольпоскопію, УЗД шийки матки, цервікоскопію. А от стосовно лікування кісти у світової медичної спільноти немає однозначної відповіді. Деякі лікарі вважають, що наботові кісти — це нормальний стан шийки матки. Ми дотримуємося погляду, що кісти шийки матки треба лікувати, тому що вони можуть стати причиною частих загострень хронічних запалень. Рішення про лікування лікар разом із пацієнтом ухвалюють спільно, враховуючи індивідуальні особливості перебігу хвороби.

Видалення кісти шийки матки може відбуватися різними способами. У медцентрі “Авіцена” лікування проводять за наявності показань за допомогою делікатних  методик:

  • Радіохвильове видалення кісти шийки матки апаратом Сургітрон. Один із найменш травматичних методів, проводиться за допомогою радіохвильового апарату Сургітрон американського виробництва. За допомогою безконтактних датчиків лікар впливає на зону локалізації кісти, під дією високочастотних радіохвиль здійснюється її коагуляція та випарювання. Процедура здійснює мінімальний вплив на тканини та не залишає рубців. Цей метод терапії підходить навіть жінкам, які ще не народжували.

  • Кріодеструкція кісти шийки матки. Виконується за показаннями за допомогою рідкого азоту. Завдяки дії низьких температур утворення в шийці матки руйнується. Процедура здійснюється амбулаторно відразу після завершення менструації.

  • Радіохвильове видалення кісти шийки матки апаратом Сургітрон. Один із найменш травматичних методів, проводиться за допомогою радіохвильового апарату Сургітрон американського виробництва. За допомогою безконтактних датчиків лікар впливає на зону локалізації кісти, під дією високочастотних радіохвиль здійснюється її коагуляція та випарювання. Процедура здійснює мінімальний вплив на тканини та не залишає рубців. Цей метод терапії підходить навіть жінкам, які ще не народжували.

Прийом пацієнток у нашому медцентрі ведуть досвідчені лікарі, а всі процедури проходять на сучасному безпечному обладнанні. Це запорука швидкого відновлення жіночого здоров’я.

Пам’ятайте, що планові профілактичні візити до гінеколога — це прояв вашої турботи про себе. Записуйтесь на консультацію до лікарів медцентру “Авіцена”.

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок-П’ятниця 8:00-20:00
Субота 8:00-14:00
Неділя вихідний

  +38(093)171-25-92

   АДРЕСА