Вагітні жінки планово проходять три обов’язкові УЗД – в першому, другому та третьому триместрі. Сьогодні це найбільш безпечний та ефективний спосіб пренатальної діагностики, що дозволяє виявити можливі патології плоду, контролювати динаміку його розвитку та стану матки.

Попри велику популярність УЗД вагітних, досі існує чимало упереджень стосовно частоти, безпечності та показань до проведення процедури. Як часто можна робити УЗД вагітним, чи можна приходити на дослідження без показань або й взагалі відмовитися від них? Шукайте відповіді на всі ці запитання у нашій статті.

Терміни проведення УЗД вагітних

УЗД вагітності – це золотий стандарт діагностики. Дослідження входить у перелік обов’язкового пренатального скринінга та регулюється державними протоколами ведення вагітності.

За наказом МОЗ України № 417 від 15.07.2011 року, вагітні жінки повинні пройти три обов’язкові процедури УЗД:

  • 11-13 тижні;

  • 18-20 тижні;

  • 32-34 тижні.

Більш точні терміни визначає акушер-гінеколог, який веде вагітність. За нормального протікання вагітності робити ультразвукове дослідження частіше або приходити на нього «за бажання» не потрібно: визначених МОЗ термінів цілком достатньо, щоб лікар контролював стан дитини та майбутньої матері.

Важливо! За наявності показань гінеколог може призначити позапланове ультразвукове дослідження в інший період вагітності. Все залежить від індивідуального стану матері та плоду, можливих проблем і ризиків.

Що показує УЗД вагітних?

Це абсолютно безпечна та комфортна процедура, яка дає вичерпну інформацію про стан розвитку плоду та здоров’я майбутньої мами. Саме завдяки УЗД виключаються складні вади розвитку, виявляються проблеми, що потребують медикаментозної корекції під час виношування дитини, попереджаються негативні наслідки для здоров’я жінки.

Перше УЗД підтверджує факт маткової вагітності, дає інформацію про термін вагітності, показує лікарю стан розвитку плоду, можливі відхилення від норми та патології. Якщо гінеколога щось занепокоїть, він може призначити додаткові аналізи та обстеження.

Друге УЗД вагітності в Черкасах – одне з ключових, його зазвичай дуже чекають всі жінки при надії, адже після прийому більшість майбутніх батьків дізнається стать дитини. Крім того, друге УЗД дає інформацію про стан плаценти, оцінити параметри росту й розвитку дитини відповідно до ухвалених МОЗ норм.

Третє УЗД дає можливість оцінити фетоплацентарний комплекс: плаценту, розміри, розвиток і зрілість систем органів плоду, виявити можливі проблеми та фетоплацентарну недостатність.

Потурбуйтеся про головне – запишіться на УЗД вагітності в медцентр «Авіцена»

Ми щодня допомагаємо сотням черкащанок щасливо насолоджуватися вагітністю та контролювати стан свого організму та дитини. Ми знаємо, що ви можете переживати, записуючись на прийом гінеколога в Черкасах, тому зробили все, що майбутні батьки відчували максимальну турботу та професійність:

  • у нас працюють найкращі лікарі Черкас з багаторічним досвідом: Ігор Анатолійович Латиш, Оксана Антонівна Береза, Ірина Володимирівна Дейнека, Вітренко Дмитро Васильович, Віталій Володимирович Дідук;

  • обстеження проводиться на інноваційних апаратах експертного класу – Alpinion (УЗД), GE Voluson E8 (3D и 4D);

  • 3D и 4D-УЗД в медцентрі «Авіцена» в максимально зручних і приємних умовах – нові кабінети, сучасне обладнання, привітний і уважний медперсонал.

Контролювати стан свого здоров’я під час вагітності – важливо! Регулярна консультація гінеколога, проходження планових УЗД, дотримання рекомендацій лікарів – це запорука легкої вагітності, пологів і щасливого материнства в майбутньому.

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок-П’ятниця 8:00-19:00
Субота 8:30-13:00

Пн- Пт – 8:00 – 19:00

Сб 8:30 – 13:00

  +38(093)171-25-92

   АДРЕСА