Невралгія — вкрай неприємний стан, який позбавляє спокою, гарного самопочуття та психологічної рівноваги. Напади можуть тривати від кількох секунд до кількох хвилин чи годин. Через цей нестерпний біль людина не здатна виконувати щоденні справи, вести звичний спосіб життя й постійно перебуває у стресі.

Без належного лікування невралгія може мати серйозні ускладнення. Тому, якщо ви відчуваєте гострий больовий синдром чи защемлення нерва в якійсь частині тіла, краще одразу отримати консультацію невролога в медичному центрі “Авіцена”.

Що таке невралгія, та чому вона виникає

Невралгії — це ураження периферичного нерва, через який виникає гострий нападоподібний біль та інші неприємні відчуття. Якщо своєчасно не звернутися до невролога в Черкасах, є ризик запалення чи атрофії.

Невралгія може бути як самостійним захворюванням, так і симптомом іншого патологічного стану. Зазвичай вона виникає через здавлювання нервової структури.

Спровокувати розвиток хвороби можуть:

  • переохолодження;

  • інфекції;
  • патології судин, що живлять нерв;

  • добро- та злоякісні пухлини;
  • зниження імунітету;
  • патології хребта;
  • руйнування мієлінової оболонки нерва;
  • перенесені травми;

  • вагітність тощо.

Зазвичай ураження виникає через вплив кількох чинників. Хвороба часто турбує людей старшого віку через ослаблений імунітет і вікові зміни у тканинах.

Як розпізнати невралгію: прояви хвороби

Захворювання здатне вразити будь-який нерв в організмі, але зазвичай страждають ті, що проходять через вузькі канали й отвори. Від того, яка частина нервових волокон вражена, залежать прояви хвороби.

Поширені види невралгії:

  • Трійчастого нерва — свербіж обличчя передує гострому болю, який спровокується дотиком до обличчя, яскравим освітленням, вживанням їжі. Характерний симптом — неконтрольоване скорочення м’язів обличчя.
  • Міжреберна — оперізувальний біль у ділянці ребер, що посилюються при чханні, кашлі, поворотах тіла, глибокому диханні.
  • Стегнового нерва — сильний біль, неначе постріл, пронизує тіло в зоні стегон і спини. Проявляється також свербежем і печінням шкіри в цих ділянках.
  • Крилоподібного вузла — больові відчуття у шиї, скронях, очах, що триває від кількох годин до тижня та більше.
  • Язикоглоткова — інтенсивний біль у язиці, горлі, мигдалинах, який поширюється на нижню щелепу та вухо. Напади можуть супроводжуватися порушенням слиновиділення та смакового сприйняття.
  • Потиличного нерва — сильне пульсування у потилиці, що віддає у скроні, під час рухів головою можливе запаморочення, нудота та блювання.

Захворювання часто супроводжується відчуттям скутості та посмикуванням м’язів, припухлістю та почервонінням шкіри, зміною чутливості шкірного покриву, дискомфортом під час пальпації, свербежем і печінням перед початком нападу.

Пацієнти часто запитують, як відрізнити невралгію від болю в серці. При ураженні нерва загальне самопочуття майже не змінюється, натомість при серцевому нападі спостерігається падіння тиску, аритмія, блідість шкіри, холодний піт. Посилення болю під час кашляння, глибокого дихання чи нахилів тулуба — це також ознака запалення нерва.

Лікування невралгії

Невралгію можна легко переплутати з іншими захворюваннями через схожі симптоми, тому не варто займатися самолікуванням. Без участі спеціаліста встановити точний діагноз неможливо. Хороший невролог в медичному центрі “Авіцена” проведе діагностику та призначить коректне лікування.

Ігнорування проблеми та приймання знеболювальних не можна вважати лікуванням. Знеболення лише маскує симптоми, а в цей час хвороба продовжує прогресувати.

Ураження периферичних нервів загрожує складними наслідками та подальшим тривалим відновленням. Наприклад, при запаленні трійчастого нерва можна втратити слух, отримати запалення мозочка, ушкодження нервової системи, парез м’язів обличчя. Тому лікування невралгії не можна відтерміновувати, і ним завжди повинен займатися спеціаліст.

Профілактика

Щоб мінімізувати ризик розвитку невралгії, дотримуйтесь простих рекомендацій:

  • уникайте переохолодження, завжди вдягайтеся за погодою та не перебувайте на протягах;
  • дотримуйтесь техніки безпеки під час фізичної активності, піднятті ваги, тренувань у спортзалі;
  • відмовтеся від усіх шкідливих звичок;
  • збалансовано харчуйтесь і підтримуйте імунітет.

А головне — регулярно проходьте профілактичні огляди та звертайтеся за консультацією до невролога в Черкасах, щойно помітили перші тривожні симптоми.

Спеціалісти медичного центру “Авіцена” мають великий досвід діагностики та лікування таких патологій, тому швидко призначать терапію, щоб ви забули про біль і повернулися до здорового повноцінного життя.

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок, Середа, П’ятниця 8:00-16:00
Вівторок, Четвер 8:00- 20:00
Субота 8:30- 13:00

Пн, Ср, Пт – 8:00 – 16:00

Вт, Чт – 8:00 – 20:00

Сб 8:30 – 13:00

  +38(093)171-25-92

   АДРЕСА