Немовлята народжуються з незрілою нервовою системою: спочатку вони не можуть навіть самостійно тримати голівку. Але з кожним днем нервова система малюка дозріває — він навчається нового та отримує нові навички. Цей процес відбувається не хаотично, а за встановленим природою планом: кожне вміння з’являється в певному віці. Якщо щось іде “не за графіком”, оцінити, чи правильно розвивається дитина, може тільки досвідчений дитячий невролог.

У Черкасах одним із найбільш авторитетних лікарів цієї спеціалізації є невролог Водоп’ян Андрій Григорович. Лікар із понад 20-річним стажем приймає маленьких пацієнтів у медцентрі “Авіцена” — ви завжди можете отримати консультацію щодо темпів розвитку вашої дитини у справжнього професіонала своєї справи.

Чому в перший рік життя треба показувати дитину неврологу

Неврологу треба показувати всіх дітей, навіть абсолютно здорових. Він стежить за психомоторним розвитком малюка, чи відповідає він віковому періоду, спостерігає разом із батьками, коли дитина сідає, робить перші кроки, починає вимовляти звуки. І загалом — реагує на навколишній світ!

Планові огляди немовлят у невролога відбуваються регулярно. Прийом невролога в 1 місяць, 3 місяці, 6 місяців і 12 місяців є обов’язковими. А ось позаплановий огляд малюків сьогодні проводиться тільки за направленням від сімейного лікаря, якщо в нього є підозра на якісь відхилення в розвитку. Але сімейним лікарям може бракувати кваліфікації, щоб виявити найменше відхилення від норми на початковому етапі. Професійно оглянути дитину й оцінити розвиток її нервової системи може тільки лікар-невролог.

Прийом невролога включає загальний огляд і оцінку неврологічного статусу дитини. Лікар вивчає форму черепа, розміри великого тім’ячка, швів, вимірює окружність голови, досліджує черепно-мозкову іннервацію, м’язовий тонус, опору на ніжки. Особливо уважно невролог оцінює рефлекси новонародженого, так звані безумовні рефлекси, які в нормі зникають після 3-4 місяців життя.

Вчасне звернення до невролога допоможе правильно оцінити стан здоров’я дитини й запобігти ситуації, коли невеликі вікові відхилення з часом переростають у серйозні неврологічні проблеми.

Коли необхідний огляд невролога: чек-ліст для батьків

У світовій медичній спільноті вже давно використовується так звана система червоних прапорців розвитку дитини. Щоб вчасно помітити відхилення, батькам краще слідкувати, в якому віці у дитини з’являється та чи інша навичка, й орієнтуватися на ці червоні прапорці:

 • у місяць малюк не стежить очима за предметом;

 • не тримає голову у віці 3 місяців;
 • погано перевертається у 4-5 місяців;

 • у віці 7-8 місяців не сидить самостійно.

Якщо ви помічаєте якийсь із цих симптомів, варто отримати консультацію спеціаліста. Вони не завжди свідчать про захворювання, але потребують уваги. У перший рік життя варто звернути увагу на такі особливості.

 • Неспокійний сон (труднощі з засинанням, здригання уві сні).
 • Безпричинний плач.

 • Судоми.

 • Тремор підборіддя.

 • Часті відрижки.

 • Закидання голівки уві сні.

 • Млявість дитини або сповільненість реакцій.

 • Велике тім’ячко пульсує та вибухає.

 • Відставання у формуванні рухових навичок і психоемоційних реакцій (не посміхається, не відрізняє своїх і чужих, не цікавиться іграшками).

 • Ходьба на носочках, ходьба боком, повзання в один бік, накульгування тощо.

Обов’язковим є прийом невролога, якщо у дитини була травма голови, вона втратила свідомість чи трапився судомний напад. 

Батьки “ростуть” разом зі своєю дитиною, щодня спостерігають за її розвитком, помічають найменші зміни. І якщо вас щось непокоїть у поведінці чи розвитку дитини, отримайте консультацію спеціаліста. Невролог у Черкасах в медцентрі “Авіцена” прийме вас у комфортній атмосфері, швидко проведе огляд та оцінку розвитку немовляти та за потреби призначить корекцію (масаж, лікувальна гімнастика, плавання) чи лікування. 

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок, Середа, П’ятниця 8:00-16:00
Вівторок, Четвер 8:00- 20:00
Субота 8:30- 13:00

Пн, Ср, Пт – 8:00 – 16:00

Вт, Чт – 8:00 – 20:00

Сб 8:30 – 13:00

  +38(093)171-25-92

   АДРЕСА