На початкових стадіях розвитку рак шийки матки ніяк себе не проявляє: ви не відчуваєте дискомфорту чи болю, які можуть насторожити. Водночас саме на ранніх стадіях при своєчасному виявленні лікування патологій шийки матки дає 100% ефективність.Тому дуже важливо регулярно проходити цитологічний скринінг.

Що таке ПАП-тест?

ПАП-тест (цитологічний скринінг) – це «золотий стандарт» діагностики раку шийки матки, затверджений Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Онкоцитологія демонструє результативність 95% у ранньому виявленні онкологічних змін шийки матки.  Це означає, що тест допоможе лікарю діагностувати захворювання навіть тоді, коли ще відсутні клінічні симптоми. Цитологічний скринінг на прийомі гінеколога треба проходити регулярно з початку статевого життя.

Факт. Онкоцитологію ввели в медичну практику в 1950 році. Завдяки цьому смертність жінок від раку шийки матки зменшилася у 10 разів.

Як часто робити ПАП-тест?

Цитологічний аналіз варто робити кожні три роки, починаючи з 21-річного віку. Щорічно проходити тестування треба, якщо ви належите до однієї з груп ризику:

  • ранній початок інтимного життя до 16 років;

  • паління;

  • слабкий імунітет через лікування кортикостероїдами;

  • ВІЛ-інфікування;

  • інтимне життя з багатьма партнерами без використання презервативів;

  • якщо у жінок в родині діагностували онкологічні зміни шийки матки.

Якщо на консультації гінеколога лікар визначив, що у вашому випадку ризики розвитку онкології перевищують середні показники, то починаючи з 30-річного віку варто робити комбінований скринінг «ПАП-тест і аналіз на вірус папіломи людини».

Підготовка до скринінгу

Проводити дослідження краще за все після завершення менструації. Жінки у період менопаузи можуть здавати аналіз у будь-який зручний час. Якщо ви приймаєте оральні контрацептиви, пройти тестування можна в будь-який день менструального циклу.

Якщо у вас запланований прийом гінеколога-ендокринолога та ПАП-тестування, то за 2 доби до цього не можна:

  • займатися сексом;

  • користуватися лікувальними вагінальними супозиторіями;

  • робити зрошування, користуватися кремами та гелями.

Забір матеріалу для тестування проходить без больових відчуттів. В окремих випадках може бути легкий дискомфорт, це нормальна реакція організму.

У яких ситуаціях треба терміново звертатися до лікаря?

Якщо ви помітили один із цих симптомів, якнайшвидше запишіться на прийом до гінеколога:

  • больові відчуття в нижній частині живота;

  • больові відчуття під час сексу;

  • виділення з кров’янистими вкрапленнями, що з’являються в період між менструаціями;

  • виділення з піхви, що мають незвичний колір, або з’являються після статевого акту.

За результатами тесту може знадобитися радіохвильове лікування шийки матки чи консервативна терапія. Алгоритм подальшого лікування призначить ваш гінеколог.

Пройти обстеження у гінеколога, здати всі необхідні аналізи, зробити ПАП-тестування та за необхідності пройти лікування ерозії шийки матки можна в медцентрі «Авіцена». Найкращі лікарі-ендокринологи в Черкасах приймуть вас у будь-який зручний час, дадуть детальну консультацію за результатами аналізів і призначать ефективне лікування.

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок, Середа, П’ятниця 8:00-16:00
Вівторок, Четвер 8:00- 20:00
Субота 8:30- 13:00

  +38(098)469-85-78

   АДРЕСА