УЗД вагітних, мабуть, є однією з найбільш популярних тем, які обговорюють на форумах майбутні мами. Попри велику кількість інформації, досі залишається багато місця для побоювань і безпідставної недовіри.

Ми вирішили заповнити всі прогалини та дати відповіді на популярні запитання про ультразвукову діагностику. Якщо ви вже при надії або плануєте стати мамою в майбутньому – обов’язково розставте для себе всі крапки над «і». Поїхали!

Чи небезпечне УЗД для дитини?

Ультразвукова діагностика для контролю стану матері та плоду застосовується в медичній практиці вже понад 20 років. У сучасних апаратах значно змінений діапазон випромінювання й потужність сигналу, що дозволяє знизити рівень навантаження на організм і матері, і малюка. Від декількох досліджень протягом вагітності ніякої шкоди точно не буде. УЗД вагітних у Черкасах у медцентрі «Авіцена» проводяться на сучасних апаратах експертного класу. Це абсолютно безпечна діагностична процедура для мами й малюка.

3D і 4D УЗД: у чому відмінності?

3D УЗД – це статичний метод дослідження. Лікар бачить тривимірне зображення об’єкта в певний момент часу. 4D УЗД демонструє зображення плоду в режимі реального часу. Це дозволяє зробити відеозапис обстеження.

Як часто під час вагітності можна робити УЗД?

Ультразвукове дослідження проводиться на таких термінах:

 
  • 9-11 тиждень;

  • 17-22 тиждень;

  • 32-36 тижнів.

У деяких випадках можливе проведення позапланового дослідження за медичними показаннями.

УЗД перед пологами – це необхідність?

Перед пологами УЗД проводять для визначення маси плода, оцінки його стану, розташування в матці, встановлення ризику обвиття пуповиною. Це дозволить лікарю обрати оптимальну тактику розродження і запобігти можливим ускладненням.

Для чого при проведенні дослідження на живіт наносять гель?

Щоб провести планові, УЗД вагітності необхідний щільний контакт датчика зі шкірою вагітної жінки. Через повітря передати ультразвукові хвилі й отримати необхідне зображення неможливо. Спеціальні гелі, які наносять на шкіру, покращують контакт. Вони нетоксичні, нешкідливі та легко видаляються за допомогою серветки.

Чому інколи помилково визначають стать дитини?

На точність визначення статі дитини впливає тільки її розташування в матці на момент проведення дослідження. Решта факторів жодної ролі не грають. Тому інколи точно встановити стать дитини неможливо через розташування малюка.

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок, Середа, П’ятниця 8:00-16:00
Вівторок, Четвер 8:00- 20:00
Субота 8:30- 13:00

  +38(098)469-85-78

   АДРЕСА