Project Description

Поліп – це аномальне розростання тканин слизової оболонки в порожнині матки. Таке новоутворення має доброякісний характер і за формою нагадує бородавку або гриб. Якщо не вжити заходів, з часом існує велика ймовірність, що воно стане злоякісним.

Багато хто досі вважає, що видалення поліпа в матці або в каналі шийки матки – це необов’язкова операція, якої можна уникнути, якщо немає дискомфорту. Але це хибна думка, оскільки поліпи спричиняють кровотечі, рясні та болючі менструації, запальні процеси, а також можуть призводити до безпліддя.

Діагностика: види поліпів у матці

Поліпоз ендометрію є поширеним явищем у гінекології. Утворення можуть мати форму тіла, з’єднаного з тканиною через ніжку або широку основу. У центрі розташовані судини, що забезпечують їхнє кровопостачання. Поліпи можуть складатися з різних типів клітин, таких як сполучна тканина, залозисті або стромальні клітини. Іноді ця патологія може рецидивувати та піддаватися метаплазії.

Існують такі різновиди поліпів:

  • Фіброзні. Формуються зі сполучної тканини і частіше зустрічаються у пацієнток старше 45 років.

  • Аденоматозні. Виникають внаслідок переродження клітин, мають високу ймовірність трансформації в злоякісні пухлини.

  • Залозисто-фіброзні. Тіло складається із залозистої тканини, а ніжка – з фіброзної.

  • Залозисті. Утворюються з клітин сполучної тканини із залозами. Частіше діагностують у молодих дівчат.

Поліпи можуть бути поодинокими та множинними, а за розміром бувають малими, середніми і великими (у діаметрі досягають до 8 см).

Процедура видалення поліпа в матці може бути призначена в разі, коли пацієнтка стикається з такими симптомами:

  • надто рясні або мізерні, тривалі або короткі менструації, а також їхня повна відсутність;
  • кров’янисті виділення між менструаціями;
  • рясні білі, які з часом можуть набувати неприємного запаху і жовтуватого відтінку;
  • тягнучі болі внизу живота;
  • біль під час статевого акту, а також кров’янисті виділення після нього.

Ця симптоматика вказує на великі новоутворення. Якщо поліпи малі, вони найчастіше не викликають дискомфорту і не проявляються. Утворення може бути як у матці, так і в шийці. Важливо знати, що поліпи можуть інфікуватися, некротизуватися, що лише погіршує клінічну картину. Як наслідок, стан може значно погіршуватися.

Серйозним показником для проведення поліпектомії є гіперплазія ендометрію – розростання слизової оболонки, що зустрічається у пацієнток різного віку. Часто жінки просто звикають до симптомів і, як результат, не звертають на них увагу. Але варто пам’ятати, що пошкодження поліпа може призвести до кровотечі, що вже становить загрозу для здоров’я і життя. Тому важливо вчасно пройти обстеження та здійснити видалення поліпів у матці.

Діагностика починається з прийому у гінеколога, який проводить огляд, пальпацію органів і збирає анамнез. Спеціаліст має проаналізувати менструальний цикл пацієнтки, її статеву активність, сімейний анамнез і репродуктивну функцію. Також він має вислухати скарги.

Виявити проблему під час візуального огляду неможливо. Винятком є лише новоутворення в цервікальному каналі. Щоб підтвердити або спростувати діагноз, проводять такі медичні дослідження:

  • УЗД. Цей метод дозволяє запідозрити наявність патології, але визначити характер утворення не вдасться. Можна дізнатися про локалізацію, кількість, розмір, зробити припущення щодо структури.
  • Кольпоскопія. Використовується спеціальний мікроскоп для огляду піхви, цервікального каналу і шийки матки.
  • Гістероскопія. Дослідження здійснюється за допомогою оптичного приладу, що виводить зображення у високій роздільній здатності на екран. Можна виявити поліпи та їхню кількість, вивчити ніжки й місце прикріплення, виявити запальні процеси.
  • Біопсія. Це метод дослідження, що визначає тип і структуру поліпа. Можна з’ясувати причину появи захворювання.
  • КТ. Призначають за підозри на онкологію, щоб виявити метастази і ступінь їх поширення в організмі.

Перед тим як видалити поліп у матці, необхідно здати загальні та біохімічні аналізи крові й сечі, аналіз крові на онкомаркери та гормони, а також мазок на флору.

Причини появи поліпів на шийці матки

Немає точних причин появи поліпів, але фахівці виділяють низку теорій:

  • Надмірна вага. Жирова тканина виробляє естрогени, які сприяють розростанню слизової оболонки.
  • Неповне видалення плаценти після аборту або пологів.
  • Гормональний збій. Так, у другій половині циклу виробляється недостатня кількість прогестерону, що призводить до збільшення показників естрогену.
  • Гормональний дисбаланс, пов’язаний із наднирковими, підшлунковою та щитоподібною залозами.
  • Хірургічне втручання, наприклад, вискоблювання після аборту, викидня, пологів.
  • Хронічний ендометрит. Це запалення слизової оболонки матки, яке не можна виявити під час огляду або УЗД. У нього немає яскраво вираженої симптоматики.

Загалом будь-яке запалення може спровокувати розвиток захворювання, якщо його не лікувати і воно переходить у хронічну стадію.

У групі ризику перебувають ті, у кого є генетична схильність, а також хронічні хвороби, як-от цукровий діабет, порушення роботи щитоподібної залози.

Симптоми поліпозу схожі з іншими гінекологічними захворюваннями, тому важливо своєчасно звернутися за допомогою до клініки. Лише фахівець зможе поставити точний діагноз і призначити лікування.

Як проходить операція з видалення поліпа в матці

Багатьох пацієнтів цікавить, як відбувається видалення поліпа в матці. Є кілька етапів, і підготовка до процедури – це перший із них. Пацієнт має пройти огляд і обстеження у свого гінеколога. Також важливий етап відновлення – підбираються певні препарати у відповідних дозах.

В хірургії операція з видалення поліпа в матці відноситься до 3-го рівня складності. Її призначають на третій день після завершення менструації, коли слизова оболонка вже не відторгається, але ще не повністю відновилася.

Як проводять операцію з видалення поліпа в матці:

  • Гістероскопічна поліпектомія. Це планова процедура, яку виконують із використанням резектоскопа — приладу, що дозволяє оглянути стінки органа та провести хірургічні маніпуляції. Резектоскоп — це довга трубка з камерою і ліхтариком на кінці, яку вводять через цервікальний канал, а також є канал для введення інструментів. Лікар вводить в порожнину матки невелику кількість рідини для розправлення стінок, щоб поліпшити огляд. Таким чином можна швидко видалити поліпи в матці з мінімальними наслідками для здоров’я. Процедуру виконують під загальним наркозом.

  • Вишкрібання. Така операція з видалення поліпа в шийці матки та матці може проводитися під загальним або місцевим наркозом — усе залежить від розташування, розміру та кількості новоутворень, а також від побажань пацієнтки.

  • Лазер. Це безпечний і безкровний варіант. Лазерне видалення поліпа в матці та каналі підходить для жінок, які ще не народжували, оскільки повністю зберігається функціональність репродуктивних органів.

Раніше видалення поліпа шийки матки та ендометрію проводилося методом кріодеструкції або хімічним методом. Але сьогодні існують значно щадніші варіанти, які не завдають жінкам неприємних відчуттів і труднощів у період відновлення.

Лазерне висічення та гістерорезектоскопія забезпечують контроль глибини втручання, мінімізуючи ризик пошкодження навколишніх тканин. Лазер додатково припікає судини, що виключає кровотечу. Після будь-якої з процедур не залишається рубців, що сприяє подальшому зачаттю і виношуванню дитини.

Вартість видалення поліпа в матці залежить від складності та типу процедури, які визначає лікар на етапі підготовки.

Показання та протипоказання до поліпектомії

Рішення про операцію та вибір її методу приймають лікар і пацієнтка. Вартість видалення поліпів у матці також обговорюється на консультації. Спеціаліст має розповісти про ризики, які супроводжують практично всі хірургічні втручання, а також про наслідки відмови від операції.

Показання до процедури:

  • Новоутворення середнього або великого розміру.
  • Новоутворення збільшується, симптоматика стає більш вираженою і вже завдає дискомфорту пацієнтці, результати гістології погіршуються.
  • Якщо медикаментозне лікування не дало результатів.
  • Вік понад 40 років. Неминучі гормональні зміни, які збільшують ризики розвитку онкології.
  • Якщо в аналізах виявлені ракові клітини.

Є і низка протипоказань:

  • Вагітність.
  • Інфекційні захворювання в гострій стадії.
  • Проблеми зі згортанням крові.
  • Онкологічні захворювання.
  • Сильна кровотеча.
  • Наявність розривів і рубців на шийці матки, а також звуження каналу.

Багато хвороб потрібно попередньо вилікувати, і тільки після цього проводити процедуру. Часто необхідні консультації інших фахівців, таких як онколог або гематолог.

Відновлення після видалення поліпів у матці

У середньому відновлювальний період триває кілька тижнів, але все залежить від особливостей організму. У цей час жінка може відчувати несильний біль і спостерігати кров’янисті виділення, що є нормою. Якщо ж симптоми нетипові, виникає сильний больовий синдром або починається кровотеча, необхідно негайно звернутися за медичною допомогою.

Є обмеження і правила, яких потрібно дотримуватися після проведення поліпектомії:

  • Необхідно виключити будь-які фізичні навантаження.
  • Варто ввести в раціон прості продукти, більше свіжих овочів і фруктів, та відмовитися від алкоголю і сигарет.
  • Не можна піднімати важке.
  • Важливо утриматися від відвідування лазень, саун і соляріїв.
  • Не можна використовувати тампони і робити спринцювання.
  • Дотримуватися статевого спокою протягом певного часу.

Після висічення фіброзних новоутворень медикаментозна терапія зазвичай не потрібна. При діагностиці поліпів інших типів може знадобитися призначення гормональних препаратів.

Методи видалення поліпа в матці є щадними, тому вони зазвичай не супроводжуються ускладненнями, і більшість жінок швидко й легко відновлюються. Головне — дотримуватися всіх рекомендацій лікуючого гінеколога. Однак в окремих випадках можуть спостерігатися кровотеча або пошкодження тіла матки.

У післяопераційний період пацієнтка повинна відвідати гінеколога через три місяці та через пів року. Видалені тканини направляють на гістологічне дослідження.

Записатися на процедуру видалення поліпа шийки матки в клініку «Авіцена» в Черкасах

Скільки коштує видалення поліпа в матці в клініці «Авіцена» — ціна залежить від:

  • способу хірургічного втручання;
  • кількості поліпів (чим їх більше, тим складнішою та тривалішою буде операція);
  • локалізації новоутворень;
  • типу анестезії тощо.

У центрі «Авіцена» використовують інноваційні методи діагностики та лікування пацієнтів. Запис здійснюється за телефонами, вказаними на сайті, а також можна прийти до однієї з клінік у Черкасах. У менеджерів можна уточнити вартість прийому спеціаліста, аналізів та обстежень.

 

Отримати консультацію

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок – П’ятниця 8:00-
19:00
Субота 8:30- 13:00

Пн, Ср, Пт – 8:00 – 16:00

Вт, Чт – 8:00 – 20:00

Сб 8:30 – 13:00

  +38(073)438-00-30

   АДРЕСА