Жіноча фізіологія передбачає наявність виділень із піхви. Це норма, але інколи вони можуть змінювати колір, запах чи консистенцію. А це вже привід занепокоїтися.

Коричневі виділення можуть бути ознакою патологічних процесів, тому важливо записатися на прийом гінеколога в Черкасах. Давайте з’ясуємо, про що свідчить зміна характеру виділень, та що може бути причиною такого стану.

Як виділення змінюються протягом менструального циклу

Ви точно помічали, що у різні фази циклу виділення з піхви мають різний колір, консистенцію та інтенсивність:

  • на 7-10 день циклу – незначні, прозорі виділення, без запаху;

  • виділення при овуляції – більш щільні та тягучі, липкої структури, без запаху, прозорого кольору;

  • виділення перед місячними – можуть мати білуватий колір і кремоподібну текстуру.

Коричневі та кров’янисті виділення під час місячних є нормою, це не повинно викликати у вас занепокоєння. А от в інші фази циклу варто звернути увагу на своє самопочуття, адже вони можуть свідчити як про наявність інфекції, так і про складне основне захворювання, яке треба лікувати.

Причини коричневих виділень

Коричневі та кров’янисті виділення можуть спричинити різні фактори:

  • вагінальні інфекції (лікування повинні проходити і ви, і ваш партнер);

  • інфекції при незахищених статевих актах (наприклад, гонорея чи хламідіоз);

  • прийом протизаплідних таблеток;

  • запальні захворювання статевої сфери;

  • грибкове ураження, молочниця;

  • ракові новоутворення.

Перелік можливих причин настільки великий, що розставити всі крапки над “і” зможе тільки консультація гінеколога. Не витрачайте час на пошуки відповідей в інтернеті та балачки з подругами. Чим швидше лікар встановить точний діагноз, тим ефективнішим буде лікування.

Якщо виділення супроводжуються підвищенням температури, лихоманкою, різкою втратою ваги, частим сечовипусканням, вам потрібен негайний огляд лікаря. Він проведе комплексну діагностику. В медцентрі “Авіцена” ви швидко, комфортно та безболісно можете пройти огляд гінеколога, УЗД, лабораторні аналізи, кольпоскопію тощо. Всі результати аналізів будуть готові вже за декілька діб, тому ми швидко розпочнемо лікування.

І пам’ятайте: лікувати запущене захворювання набагато важче, ніж на перший етапах його появи. Не соромтеся та не займайтеся самолікуванням – акушери-гінекологи медцентру “Авіцена” готові вирішити всі проблеми із вашим жіночим здоров’ям.

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок-П’ятниця 8:00-19:00
Субота 8:30-13:00

Пн- Пт – 8:00 – 19:00

Сб 8:30 – 13:00

  +38(093)171-25-92

   АДРЕСА