Статеве дозрівання – індивідуальний процес, який у всіх розпочинається і проходить по-різному. Говорити з дівчинкою про будову статевих органів, їхній розвиток і фізіологічні особливості треба ще до появи ознак статевого дозрівання. У пубертатному періоді варто поговорити з дівчинкою про статеве життя та записатися на перший візит до гінеколога (бажано до початку першої менструації або відразу після неї).

Вибору лікаря та психологічній підготовці до першого огляду гінеколога варто приділити багато уваги, адже це значною мірою визначатиме ставлення жінки до власного здоровʼя в майбутньому. Хвилювання та занепокоєння під час прийому гінеколога – це природно. Задача мами в цій ситуації – максимально підготувати дитину психологічно, пояснити, що відбуватиметься на прийомі, заспокоїти, що ви будете поряд.

Статеве дозрівання у дівчат: коли розпочинається та як проходить?

Період статевого дозрівання розпочинається у віці 8-9 років і завершується у 18-21 рік. Найпоширенішими ознаками цього процесу є:

  • ріст і округлення фігури;

  • розвиток молочних залоз;

  • поява та ріст волосся на тілі;

  • початок менструації;

Щоб ці зміни не стали неприємною несподіванкою та не призвели до появи комплексів, з початком пубертату варто поговорити з донькою про все, що відбувається з її тілом.

Коли відвідувати гінеколога?

Дитячий гінеколог спостерігає за розвитком дівчинки від самого моменту народження, потім під час вступу в садочок, школу тощо. Прийом гінеколога обовʼязковий у таких випадках:

  • під час народження;

  • за появи скарг на болі в животі в будь-якому віці, виділення зі статевих шляхів, які викликають дискомфорт;

  • за появи вторинних статевих ознак (ріст грудей, поява волосся на тілі) чи початку менструації до 8 років;

  • за відсутності вторинних статевих ознак до 13 років, а менструації – до 14,5 років;

  • за порушень менструального циклу (затримки від 10 днів і більше, рясні виділення, тривала менструація, сильні болі, скорочення менструального циклу до 24 днів);

  • за порушень менструального циклу (затримки від 10 днів і більше, рясні виділення, тривала менструація, сильні болі, скорочення менструального циклу до 24 днів);

На першому огляді гінеколог для підлітка перевіряє правильність розвитку статевих органів і статевого дозрівання, виявляє, чи немає інфекційних і запальних процесів. Обов’язково береться мазок на мікрофлору, а також може проводитися УЗД органів малого таза.

Якщо дівчина вже веде статеве життя, огляд проводиться за допомогою гінекологічного дзеркала та кольпоскопа, а стан матки та придатків перевіряється мануально через піхву. До початку статевого життя всі огляди проходять через пряму кишку. Також гінеколог у Черкасах проводить огляд молочних залоз. За допомогою пальпації можна виявити порушення нормальної структури залоз, у такому випадку дівчину можуть направити на додаткове обстеження.

У медцентрі “Авіцена” працює дитячий гінеколог вищої категорії з великим досвідом роботи Ольга Латиш. Чуйна й уважна до деталей, вона проведе огляд максимально делікатно, налагодить звʼязок із підлітком і допоможе розібратися з усіма питаннями, які хвилюють дівчинку в пубертатному періоді.

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок, Середа, П’ятниця 8:00-16:00
Вівторок, Четвер 8:00- 20:00
Субота 8:30- 13:00

  +38(098)469-85-78

   АДРЕСА