В період вагітності жінка потребує особливої уваги та нагляду лікаря. Щоб вагітність і пологи пройшли за планом, треба знайти свого акушера-гінеколога. Він проведе майбутню маму через всі три триместри вагітності, контролюватиме стан материнського організму та розвиток плоду, а також підготує жінку до пологів.

Програму ведення вагітності складають відповідно до стандартів МОЗ і рекомендацій ВООЗ, тому вона включає всі необхідні огляди спеціалістів, лабораторні дослідження та УЗД-діагностику, що проводяться протягом усієї вагітності.

Перший триместр (0 – 12 тижнів)

Перші 12 тижнів – час активного росту та розвитку ембріона. Тому важливо, щоб цей період проходив під наглядом досвідченого кваліфікованого акушера-гінеколога.  Саме перший триместр фахівці називають «критичним»: з одного боку, в організмі жінки в цей час відбуваються складні динамічні зміни (запліднення, прикріплення плідного яйця, формування всіх органів і систем плоду), з іншого – саме у цей час плід найбільш вразливий до всіх негативних факторів. Тому дуже важливо, дізнавшись про вагітність, відразу прийти на прийом до лікаря та отримати всі необхідні рекомендації.

Програма ведення вагітності у першому триместрі включає:

  • первинна консультація акушера-гінеколога та повторні візити за результатами обстежень;

  • прийом терапевта й інших спеціалістів у разі наявності супутніх захворювань.

Другий триместр (13 – 28 тиждень)

У другому триместрі проводиться велика кількість аналізів, діагностичних процедур і оглядів у лікаря – для контролю стану майбутньої мами та розвитку плоду. Жінка повинна відвідувати гінеколога раз на 3-4 тижні.

Програма ведення вагітності у другому триместрі включає:

  • консультації у акушера-гінеколога (загальний огляд, вимірювання ваги, окружності живота, визначення тонусу матки, оцінка планових загально-клінічних обстежень);

  • УЗД плоду (проводиться на 18-20 тижні вагітності, дозволяє лікарю оцінити стан плаценти, розвиток плоду, органів і систем, виявити можливі патології);

  • біохімічний скринінг (рівень ХГЧ, АПФ, оцінка ризиків).

Третій триместр (з 28 тижня до пологів)

В цей період організм жінки відчуває підвищені навантаження та швидко змінюється, готуючись до пологів. Майбутній мамі треба відвідувати гінеколога 2 рази на місяць і робити аналізи, скринінги та УЗД-діагностику за рекомендацією лікаря. 

Під час вагітності кожній жінці важливо відчувати підтримку та турботу. Тому нагляд у досвідченого гінеколога вкрай важливий не тільки для контролю розвитку плоду, а й для психологічної підготовки до пологів і материнства. Оберіть свого лікаря, який забезпечить якісний медичний супровід і підтримку в усіх питаннях.

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок, Середа, П’ятниця 8:00-16:00
Вівторок, Четвер 8:00- 20:00
Субота 8:30- 13:00

  +38(098)469-85-78

   АДРЕСА