Ми часто не звертаємо увагу на щоденні набряки, тяжкість і здуті вени на ногах. Хоча ці симптоми можуть свідчити про початок серйозного захворювання — тромбозу глибоких вен нижніх кінцівок із загрозливими для життя ускладненнями.

Щоб вберегтися від тромбозу нижніх кінцівок і його небезпечних наслідків, треба регулярно проходити огляд у флеболога та контролювати стан судинного русла. Отримати консультацію флеболога та пройти всі необхідні обстеження в зручний час і в комфортних умовах можна у медичному центрі “Авіцена”.

Що таке тромбоз та в чому полягає його небезпека?

Це захворювання, за якого в просвіті глибоких вен утворюються згустки крові (тромби). Найчастіше страждають ноги, а найбільш схильна до тромбування ділянка гомілки.

Якщо вчасно не розпочати лікування, можуть бути серйозні наслідки. Небезпека тромбозу полягає в появі ускладнень:

  • Тромбоемболія легеневої артерії. Тромб, що сформувався в нижніх кінцівках, може переміститися в легені та перекрити просвіт легеневої артерії. Цей загрозливий для життя стан вимагає невідкладної медичної допомоги.

  • Постфлебітичний (посттромботичний) синдром. Пошкоджені тромбозом вени перестають нормально функціонувати. Людина відчуває набряклість ніг, постійний біль, на шкірі зʼявляються виразки

Консультація флеболога в Черкасах дозволяє встановити точний діагноз і вчасно розпочати терапію, а отже, уникнути серйозних наслідків хвороби.

Симптоми тромбозу

Тромбоз поверхневих вен у клінічній практиці має назву тромбофлебіт. Він є частим ускладненням варикозного розширення вен. Характеризується пекучим болем, почервонінням шкіри, локальним підвищенням температури, підвищеною чутливістю в ураженій ділянці, набряками в нижній третині гомілки, розширенням дрібних підшкірних вен.

Тромбоз глибоких вен нижніх кінцівок — це небезпечний стан, що нерідко загрожує життю.

Симптоматика хвороби:

  • набряк всієї ноги чи її частини;

  • зміна кольору шкірних покривів або посилення малюнка підшкірних вен;
  • порушення рухливості, тяжкість чи скутість у нозі;

  • біль із відчуттям розпирання або слабко виражений тупий біль.

Першими проявами патології часто є відчуття розпирання в литкових м’язах і біль у м’язах під час рухів стопою. Гострий, різкий біль у литкових м’язах можливий, але не типовий. Щоб встановити точний діагноз, хороший судинний хірург збере максимально повну інформацію про ваш спосіб життя, проведе УЗД судин ніг, за потреби призначить інші лабораторні та інструментальні дослідження.

Хто у групі ризику?

Консультація судинного хірурга важлива для людей, які належать до групи ризику:

  • жінки після 60 років;
  • люди, які тривалий час ведуть знерухомлений або гіподинамічний спосіб життя;
  • люди з надмірною вагою й індексом маси тіла понад 30;
  • курці;

  • хворі, які страждають на варикоз;
  • жінки, які приймають оральні контрацептиви чи замісну гормональну терапію;

  • вагітні під час виношування дитини та в післяпологовий період;
  • люди, які мають серцево-судинні захворювання чи онкологічні патології в анамнезі.

Успішне лікування тромбозу завжди передбачає ранню діагностику та своєчасну комплексну терапію. Тому, якщо ви перебуваєте в групі ризику, обговоріть зі своїм флебологом графік профілактичних візитів для контролю стану судинного русла.

Наслідки тромбозу глибоких вен

Глибокі вени, на відміну від поверхневих, мають вирішальне значення для відтоку венозної крові від нижніх кінцівок. Ними відтікає близько 90% венозної крові. Тромбування цих судин спричиняє не тільки порушення відтоку, а й більш серйозний наслідок. Тромб із глибоких вен гомілки може переміститися в легеневу артерію, викликавши часткове або повне порушення кровотоку — тромбоемболію легеневої артерії. Це найбільш небезпечне ускладнення.

На відміну від тромбофлебіту поверхневих вен, що має сприятливий прогноз для одужання, тромбоз глибоких вен може супроводжуватися тривалою втратою працездатності й без належного лікування має високий ризик летальних наслідків.

Профілактика тромбозу глибоких вен

Ми радимо позбутися шкідливих звичок, знизити масу тіла, контролювати рівень холестерину в крові та більше рухатися. Ефективною профілактикою є тримання ніг у піднятому стані, використання зручного взуття без високих підборів, подорожі з зупинками для коротких розминок. Також не забувайте про помірну фізичну активність, наприклад, заняття плаванням чи танцями.

Регулярно відвідуйте флеболога, навіть якщо вас нічого не турбує. Профілактичний огляд у флеболога та судинного хірурга в Черкасах треба проходити раз на рік. А якщо ви належите до групи ризику, то ще частіше.

За появи будь-яких тривожних симптомів, що вказують на можливі проблеми з венами на ногах, одразу звертайтеся до спеціаліста.

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок, Середа, П’ятниця 8:00-16:00
Вівторок, Четвер 8:00- 20:00
Субота 8:30- 13:00

Пн, Ср, Пт – 8:00 – 16:00

Вт, Чт – 8:00 – 20:00

Сб 8:30 – 13:00

  +38(093)171-25-92

   АДРЕСА