Багато майбутніх мам боїться проводити ультразвукове дослідження, пояснюючи це стереотипом «будь-яке опромінення шкідливе для плоду». УЗД обросло великою кількістю упереджень і міфів, які найчастіше з’являються від незнання та нерозуміння, як саме проходить процедура. Сьогодні розбираємося, чи є у майбутніх мам реальні причини для занепокоєння під час проведення УЗД вагітності.

Міф 1. УЗД погано впливає на пренатальний розвиток плоду

Навіть проводячи аналіз досліджень на УЗД-апаратах старого зразка 1970-х років, лікарі за кордоном не виявили жодних фактів негативного чи шкідливого впливу УЗД на ембріон. Сучасні апарати УЗД є більш досконалими та безпечними.

Звісно, не треба робити УЗД «за бажанням» або «просто так». Достатньо трьох обов’язкових планових скринінгових досліджень на різних стадіях розвитку плоду: 11-13 тиждень, 20-22 тиждень, 30-32 тиждень. Це дозволить виключити можливі аномалії та впевнитися у правильному розвитку плоду.

Міф 2. УЗД змінює ДНК

За цією «байкою», ультразвукове дослідження під час вагітності може впливати на геном людини та провокувати мутації. Сучасні апарати максимально зменшують механічні коливання тканин під час проведення УЗД. А саме вони в теорії можуть призводити до пошкодження клітин. Жодних підтверджень тому, що УЗД якимось чином впливає не ДНК людини, немає.

Ультразвук викликає нагрівання тканин, кавітацію та вібрацію. Нагрівання тканин, на думку противників методики, становить загрозу для плоду. Насправді під час стандартного діагностичного УЗД нагрівання тканин не перевищує 1-1,5 градусів. А це абсолютно безпечно для плоду. Ультразвук не впливає на ДНК, не порушує фізичний чи неврологічний розвиток дитини, не викликає злоякісні утворення.

Міф 3. Дитині погано від процедури

Деякі малюки дійсно дуже активно поводяться під час ультразвукового дослідження. Скептики вважають, що спонтанні скорочення та гіпертонус – це природній «захист» малюка від ультрахвиль. Але це швидше пов’язано із дотиками датчика ультразвукового апарату, переповненим сечовим міхуром і вкрай схвильованим станом вагітної жінки.

Проведення процедури УЗД досвідченими лікарями – безпечний метод діагностики, контролю та коригування розвитку плоду. Це дуже важливі дослідження: якщо лікар вчасно виявить тривожні зміни в розвитку плоду – то і ви, і ваш гінеколог будете готові до лікування.

Ви можете пройти УЗД вагітності в медичному центрі «Авіцена». Якісне сучасне обладнання забезпечує точність та показовість результатів. Дізнатися всі деталі, поставити запитання про проведення процедури та записатися на УЗД в медичному центрі «Авіцена» можна за телефонами. Чекаємо на вас!

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок, Середа, П’ятниця 8:00-16:00
Вівторок, Четвер 8:00- 20:00
Субота 8:30- 13:00

  +38(098)469-85-78

   АДРЕСА