Мамографіяінформативний метод обстеження для виявлення новоутворень у молочних залозах. Сьогодні це найбільш ефективний і доступний спосіб ранньої діагностики таких патологій, що дає високі шанси на повне одужання! Щоб мамографічне обстеження було максимально інформативним, треба проходити його у певні дні менструального циклу. В які саме – читайте далі.

З якого віку проходити мамографію?

Підступна особливість захворювань молочних залоз – відсутність виражених симптомів і болю. Через це багато жінок звертається на консультацію до мамолога запізно. А від стадії хвороби та розміру пухлини прямо залежить успіх лікування – чим раніше виявлена патологія, тим простіше й легше її вилікувати. Тому важливо регулярно проходити профілактичні обстеження.

Для діагностики грудей у молодих дівчат і жінок до 40 років найбільш ефективним є ультразвукове дослідження. А ось після 40 років через вікові зміни у тканинах молочних залоз обов’язковою є саме мамографія.

Чому так відбувається? Мамографія – це рентгенівський знімок. В молодому віці молочні залози майже повністю складаються зі щільної залозистої тканини. Через це на мамографічному знімку дуже складно розгледіти ущільнення. У 40-45 років в організмі жінки починається інволюція – залозиста тканина замінюється жировою (на знімку вона має прозорий вигляд). Тому мамографія стає інформативною – на контрасті з прозорою жировою тканиною лікар легко може побачити новоутворення.

Це важливо! Мамографічне обстеження треба проходити всім жінкам, починаючи з 40-річного віку, навіть за відсутності скарг чи тривожних симптомів. З 40 років робити мамографію треба раз на рік, з 50 років – двічі на рік.

Не бійтеся мамографії. Доза випромінювання під час обстеження невелика, навіть менша, ніж при флюорографії – близько 0,4 мілізіверта за одну процедуру зі скануванням обох залоз. Для порівняння: за годину польоту літаком людина отримує дозу випромінювання 0,1 мілізіверта.

В який день циклу краще робити мамографію?

Її проводять з 10 по 15 день менструального циклу, рахуючи від першого дня менструації. В цей період залозиста тканина грудей вже майже не набрякла і безболісна. Проводити обстеження в критичні дні та безпосередньо перед менструацією небажано.

Менструальний цикл кожної жінки індивідуальний, тому варто враховувати такі моменти:

  • якщо цикл короткий (менше ніж 25 днів), діагностику краще проводити на 5-8 день після закінчення виділень;

  • якщо цикл тривалий (понад 35 днів), найбільш інформативним дослідження буде в період із 10 по 15 день після початку менструації;

  • якщо цикл нерегулярний, мамографію краще робити після повного завершення кров’янистих виділень;

  • під час клімаксу та за умови відсутності менструацій дослідження можна проводити в будь-який день.

Як пройти мамографію у медцентрі «Авіцена» безкоштовно?

Безкоштовна мамографія в медцентрі «Авіцена» доступна всім жінкам від 40 років. Наш медцентр є партнером Національної служби здоров’я України. Тому тепер всі жінки від 40-річного віку можуть пройти мамографічне обстеження у «Авіцені» абсолютно безкоштовно. Щоб зробити мамографію безплатно, у вас повинно бути електронне направлення від сімейного лікаря, мамолога або гінеколога.

Безкоштовна мамографія в Авіцені – це найкращий спосіб своєчасної діагностики патологій молочних залоз. Скористайтеся цією можливістю та потурбуйтеся про своє здоров’я!

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок-

П’ятниця

8:00-

19:00

Субота

8:30-

13:00

Пн- Пт – 8:00 – 19:00

Сб 8:30 – 13:00

  +38(093)171-25-92

  АДРЕСА