Всіма фізіологічними процесами у нашому організмі керують гормони. Коли баланс порушується, з’являються проблеми. Інколи хронічна втома, стрес чи сезонне випадіння волосся можуть бути зовсім не тим, чим здаються на перший погляд. Сьогодні говоримо про неочевидні симптоми захворювань щитоподібної залози, які не можна ігнорувати.

Зміни настрою та дратівливість

Так-так, причиною такої ситуації може бути зовсім не тиран-начальник, який багато вимагає на роботі. І не неслухняні діти, які перевертають будинок догори ногами… Часто причиною різкої зміни настрою, істерик і роздратування з найменших дрібниць є дисбаланс гормонів і захворювання щитоподібної залози. Якщо після гарної відпустки чи вихідних ви відчуваєте себе розбитим і втомленим, є вірогідність зниження функції щитоподібної залози та інших ендокринних проблем. Вони часто проявляються саме неспецифічними скаргами на дратівливість і різкі зміни настрою.

Випадіння волосся

Випадіння волосся та зміна його структури – це серйозний привід записатися на прийом до лікаря-ендокринолога. Звісно, час від часу ми стикаємося із сезонним випадінням. Це цілком нормально. Але якщо процес розпочався раптово та різко – краще впевнитися, що зі щитоподібною залозою все гаразд.

Справа у тому, що клітини волосяних фолікулів – одні з «найшвидших» в організмі. Гормональні порушення призводять до того, що ріст волосся сповільнюється, воно стає тоншим і слабшим чи починає випадати. Якщо ж до всього у вас є перепади настрою, знервованість, зміна ваги чи нерегулярний менструальний цикл – відвідати ендокринолога треба якомога швидше.

Першіння в горлі

Зазвичай цей симптом пов’язують зі звичайною застудою. Однак відчуття першіння в горлі може бути ознакою проблем зі щитовидною залозою чи появою на ній вузлів. Якщо функція щитовидної залози знижена, може відбуватися набряк голосових зв’язок і поява згрубілого голосу.

Проблеми з вагою

Швидкість та інтенсивність обміну речовин в організмі також регулюють гормони. Якщо ви помітили раптовий швидкий набір маси тіла або навпаки різке схуднення без очевидних причин, варто звернутися до лікаря. Проблема може критися у захворюванні щитовидної залози, гіпофіза, надниркової чи підшлункової залози.

Сонливість

Якщо вам постійно хочеться спати незалежно від того, яку кількість годин ви проводите в ліжку щоночі – це привід перевірити ендокринну систему. Зниження функції щитоподібної залози часто проявляється надмірною сонливістю – людина засинає буквально в будь-якому (навіть найбільш незручному для цього) місці.

Записуйтеся на прийом до лікаря-ендокринолога у медичний центр «Авіцена» – він виявить порушення функції щитоподібної залози та розробить ефективну схему лікування. Також пам’ятайте, що плановий огляд в ендокринолога треба проходити раз на рік – незалежно від того, є у вас скарги чи немає.

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок, Середа, П’ятниця 8:00-16:00
Вівторок, Четвер 8:00- 20:00
Субота 8:30- 13:00

Пн, Ср, Пт – 8:00 – 16:00

Вт, Чт – 8:00 – 20:00

Сб 8:30 – 13:00

  +38(098)469-85-78

   АДРЕСА