Висипання, прищики, подразнення – думаєте, в усьому винен поганий крем? Цілком можливо. Але дуже часто головна причина проблем зі шкірою – незбалансоване харчування. Тому якщо ви мрієте про ідеальну глянцеву шкіру, до пунктів «якісний крем» і «перевірений косметолог» треба додати ще й «правильний раціон».

Як харчуватися, щоб шкіра була здоровою, розповідають лікарі медцентру «Авіцена» – гастроентеролог-дієтолог Лілія Василівна Лопатіна та дерматолог-косметолог Тетяна Валентинівна Цимбал.

«Забудьте про пательню, жирні та копчені страви»

Гастроентеролог-дієтолог Лілія Василівна Лопатіна розповіла, які продукти треба додати в раціон, щоб побачити якісні зміни.

Які продукти найбільше шкодять шкірі?

Смажені, копчені, жирні страви, продукти з великою кількістю барвників і підсилювачів смаку, солодощі. Ці шкідливі речовини проходять через наш природний фільтр – печінку – й одразу проявляються на шкірі. Зазвичай на обличчі та спині з’являються висипання, комедони, лущення, погіршується загальний вигляд і стан шкіри. Справжній удар по здоров’ю наносить «харчове сміття» – чіпси, сухарики, фаст-фуд, газовані солодкі напої.

Які продукти є корисними та обов’язково повинні бути в раціоні?

Кожен продукт, який ми вживаємо, так чи інакше відображається на шкірі. Велику роль грає також спосіб приготування страв. Величезна послуга, яку ви можете зробити своєму організму – забути про пательню. Не смажте – варіть і запікайте їжу. Рецептів – тисячі, експериментуйте та готуйте смачні й водночас корисні страви.

В перелік обов’язкових продуктів, корисних для шкіри, спеціалісти зараховують:

  • Морська жирна риба. Вживайте скумбрію, оселедець, сьомгу, горбушу, форель хоча б тричі на тиждень. Ці продукти містять омега-3 жирні кислоти, яких дуже потребує наш організм загалом і шкіра зокрема.

  • Багато зелені, фруктів і овочів. Це джерело антиоксидантів, які нейтралізують вільні радикали.

  • Клітковина для правильної роботи кишківника.

  • Рекомендую додати в раціон на кожен день чи через день одне некруто зварене яйце – це добова норма незамінних есенціальних фосфоліпідів.

Яким має бути правильний питний режим?

Щоб підтримувати водний баланс, важливо пити достатньо рідини. Правильний питний режим: 30 мл на 1 кг маси тіла, з них 50% – це чиста вода. Дефіцит рідини призводить до порушення функцій шлунково-кишкового тракту, а це автоматично – погіршення стану шкіри, дегідратація клітин, швидке старіння та загальне порушення метаболізму в усіх органах і системах.

Як проявляються на шкірі захворювання шлунково-кишкового тракту?

Від дрібних петехій на шкірі через захворювання печінки до кропив’янок неясного генезу через гельмінтози. Гнійні висипання на обличчі з’являються внаслідок застійних явищ у жовчному міхурі. Можуть бути висипання, пов’язані з Helicobacter pylori в шлунку чи патогенною флорою в інших відділах шлунково-кишкового тракту.

Один з останніх випадків: моя пацієнтка мала висипання на шкірі у відповідь на молочні та дріжджові продукти. Після обстеження виявили кандидоз верхніх відділів шлунково-кишкового тракту. Вилікували захворювання – висипання зникли. У іншого пацієнта при посіві жовчі після зондування виявили патогенну флору. Після лікування всі висипання на обличчі та передпліччях пройшли.

«Шкіра та органи травлення перебувають у тісному взаємозв’язку»

Дерматолог-косметолог медцентру «Авіцена» Тетяна Валентинівна Цимбал наголошує, що для вирішення дерматологічних проблем дуже важлива комплексна робота пацієнта, дерматолога та гастроентеролога.

  • Незадовільний стан шкіри – це комплексна проблема, у вирішення якої зазвичай залучений не тільки дерматолог, а й фахівці інших профілів. Тільки в такому випадку вдасться поставити правильний діагноз, знайти причину проблеми та ефективно її подолати.

  • Загострення акне часто трапляється при гастритах, гастродуоденітах, виразках шлунку, дисбактеріозі кишківника. Причиною лущення та почервоніння шкіри обличчя, себореї волосяної частини голови (лупа) також часто є захворювання ШКТ, а особливо у весняно-осінній період. Свербіж шкіри та гіперпігментація часто трапляються при захворюваннях печінки.

  • Шкіра та органи травлення перебувають у тісному взаємозв’язку. Тому будьте готовими, що дерматолог порадить вам пройти консультацію у гастроентеролога, лабораторне обстеження та УЗД органів черевної порожнини.

Ці підходи до організації системи харчування є перевіреними та дієвими, однак вони часто лякають новачків. Якщо ви не розумієте, чим замінити шкідливі продукти та як скоригувати раціон, щоб це була не виснажлива дієта, а смачне та поживне харчування – зверніться до спеціалістів. Ви пройдете обстеження, зрозумієте, яку проблему треба вирішити, побачите перші результати та отримаєте гарну мотивацію харчуватися правильно та корисно протягом усього життя.

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок – П’ятниця 9:00-
20:00
Субота 9:00- 14:00

  +38(098)469-85-78

   АДРЕСА