Акне — не безневинний естетичний дефект, який можна легко приховати під товстим шаром косметики. Самолікування й неправильно дібраний догляд призводять до появи шрамів і рубців, яких дуже важко позбутися.

Намагаючись замаскувати вугрі тональними кремами чи пудрою, ви тільки провокуєте появу нових прищів. Акне потрібно лікувати разом зі спеціалістом, а не просто маскувати косметикою. І чим раніше ви звернетеся до дерматолога у Черкасах, тим більше нервів, грошей і сил зекономите.

Хто лікує акне

Лікування акне повинен проводити тільки дерматолог. Іноді, якщо у людини є супутні захворювання, в тандемі з гінекологом, гастроентерологом або ендокринологом. Ні мама, ні подруга, ні відома інста-блогерка не допоможуть вам вилікувати акне.

До лікування акне треба підходити системно. Тільки лікар може визначити причину появи вугрів і скласти грамотну схему лікування. Іноді, щоб позбутися прищів, треба вилікувати супутні захворювання. Тому перший крок на шляху до здорової шкіри — прийом дерматолога. Саме він призначить необхідні аналізи та обстеження й за потреби направить до суміжних спеціалістів.

Навіщо здавати аналізи

Акне — генетично детерміноване захворювання. Крім того, є тригерні фактори, що впливають на його перебіг, наприклад, хвороби ШКТ, гормональні збої, хронічні захворювання. З кожним пацієнтом дерматолог в «Авіцені» проводить індивідуальну роботу: ретельно збирає анамнез, направляє на аналізи відповідно до міжнародних протоколів. Деякі дослідження й аналізи призначаються індивідуально з урахуванням клінічної картини.

Діагностика зазвичай включає:

 • аналізи на гормони, що регулюють роботу сальних залоз;

 • аналізи на толерантність до глюкози;

 • консультації лікарів суміжних спеціальностей, щоб виключити гінекологічні, ендокринні та гастроентерологічні патології, що можуть бути причиною появи вугрів.

Успішне лікування акне на 50% залежить від правильно встановленої причини захворювання, тому діагностика й аналізи є дуже важливим етапом терапії.

Часто трапляються ситуації, коли усунувши причину появи прищів у суміжного спеціаліста (наприклад, вилікувавши виразкову хворобу шлунка), ми бачимо покращення на шкірі. Тоді дерматолог може не призначати протокольні препарати (антибіотики), а обмежитися місцевою терапією.

Чому з’являються прищі?

Акне або вугрі з’являються, тому що волосяні фолікули забиваються шкірним салом і змертвілими клітинами, а такі умови є дуже сприятливими для розмноження бактерій Propionibacterium acnes. Це часто призводить до запалення:

 • спочатку сальні залози посилено продукують шкірне сало, що проявляється жирним блиском і розширеними порами;

 • потім потовщується верхній шар шкіри, закупорюючи вихідні протоки сальних залоз, через це з’являються вугрі, схожі на чорні цятки;
 • розпочинається запалення, з’являються гнійні елементи, червоні застійні плями, гіперпігментація.

Появі акне може сприяти генетична схильність, підвищення рівня тестостерону, особливо під час статевого дозрівання, у деяких жінок акне з’являється під час вагітності. Спровокувати вугрову хворобу може стрес, приймання лікарських препаратів, неправильно дібрані та неякісні косметичні засоби, патології ШКТ, ендокринні порушення тощо. Останнім часом вугрова хвороба має тенденцію до «старіння» і проявляється у будь-якому віці — так звані «пізні» акне. 

Чому не можна займатися самолікуванням акне?

Розпарювання, видавлювання, масаж, самолікування, народні методики, спроби приховати дефекти під декількома шарами косметики призводять до поширення акне по всій поверхні шкіри. До дерматологів «Авіцени» часто приходять пацієнти із запущеною формою хвороби, а це дуже ускладнює процес лікування та відновлення.

З часом при неправильному й несвоєчасному лікуванні на місці вугрових елементів залишаються постакне — стійкі змінені ділянки з розширеними порами, розширеними стінками капілярів, нерівномірною пігментацією, застійними плямами, нерівною текстурою та мікрорельєфом. Позбутися постакне дуже складно — це тривала й дорога боротьба за повернення краси шкіри. Вилікувати постакне можна тільки з допомогою дерматолога, апаратних процедур і грамотно дібраного косметологічного догляду.

Види акне

Лікування акне починають з визначення виду та стадії захворювання.

 • Закриті комедони — сальні пробки, які виникають через гіперкератоз і зміну складу шкірного сала.
 • Відкриті комедони — «пробки», що темніють і окислюються від контакту з повітрям. Заважають нормальній роботі сальних залоз і створюють сприятливе середовище для розвитку бактерій.
 • Папули — виступають над поверхнею шкіри, зазвичай саме їх називають прищами. Папули виникають із закритих комедонів і часто бувають болючими.

 • Пустули мають вигляд прищика з гнійною верхівкою. Навколо пустули зазвичай є запалення, почервоніння та больові відчуття.

 • Вузли — великі, тверді, болючі утворення діаметром понад 5 мм червоного або синьо-бордового кольору.
 • Кісти — болючі заповнені гноєм вузли.

Стадії акне

Залежно від стадії розвитку відрізняється і клінічна картина захворювання:

 • На початковій стадії на шкірі помітні близько 10 незапалених прищів.

 • Для середньої стадії характерні 30-40 запалених вугрів.
 • У тяжкій формі висипи зливаються, утворюючи множинні осередки запалення з гіперпігментацією та рубцями. 

Дерматолог «Авіцени» складе для вас індивідуальний план лікування, добере засоби для домашнього догляду, порадить професійні процедури та складе зручний графік приймання лікарських препаратів.

Важливо розуміти, що ефект від лікування не настане через два тижні. Це утопія. Лікування акне — тривалий процес, тому на прийомі дерматолога пацієнтів одразу орієнтують на термін 6-12 місяців. Звісно, покращення стану шкіри може відбутися і раніше, важливо пройти повний курс лікування. Головне — не здаватися й не залишати терапію, побачивши перші позитивні результати. Разом із досвідченими спеціалістами медцентру «Авіцена» вам вдасться подолати акне та забути про вугрі.

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок, Середа, П’ятниця 8:00-16:00
Вівторок, Четвер 8:00- 20:00
Субота 8:30- 13:00

Пн, Ср, Пт – 8:00 – 16:00

Вт, Чт – 8:00 – 20:00

Сб 8:30 – 13:00

  +38(093)171-25-92

   АДРЕСА