Кокетлива родимка в стилі Мерилін Монро може бути не тільки грайливою та неповторною особливістю вашого образу, а й прихованим джерелом загрози. Кожна родимка на тілі є потенційно небезпечною, адже може переродитись у злоякісну пухлину шкіри. Якщо ви помітили, що родимка змінила колір, розмір, форму, стала неоднорідною – це привід якнайшвидше записатися на прийом онкодерматолога.

Невуси потребують постійної уваги та нагляду онкодерматолога у Черкасах. Лікарі медцентру «Авіцена» перевірять ваші родимки, зроблять дерматоскопію, за необхідності можуть видалити родимку та дадуть детальну консультацію щодо подальшого догляду та обстеження новоутворень.

Що таке невуси?

Невуси – це доброякісні новоутворення на шкірі, що мають вигляд плям або вузликів. Одні з них ледь помітні, інші – мають насичений коричневий (меланоцитарні або пігментні) або червоний колір (судинні невуси).

Зазвичай такі новоутворення ніяк не турбують людину та не викликають жодного дискомфорту. Однак це не означає, що не треба звертати на них увагу. Важливо правильно оцінювати зміни родимок, адже такі прояви можуть бути не тільки варіантом норми, а й свідчити про злоякісне переродження.

Навіщо робити діагностику перед видаленням? Що таке дерматоскопія?

Майже у кожної людини є декілька родимок, які зазвичай з’являються в дитинстві або в підлітковому віці. Вони можуть ніяк себе не проявляти протягом усього життя, а можуть стати причиною розвитку меланоми. Самостійно визначити, чи є родимка на тілі потенційно небезпечною, неможливо. Для цього необхідна консультація онкодерматолога та дерматоскопія.

Дерматоскопія – це сучасна методика диференціальної діагностики різних новоутворень на шкірі без необхідності хірургічного втручання. Вона дозволяє лікарю зафіксувати зміни, що відбуваються у невусі на ранніх етапах переродження. Тобто розвиток злоякісної пухлини можна виявити ще до появи симптомів.

Виявлення меланоми (найнебезпечнішої злоякісної пухлини шкіри) за допомогою дерматоскопії показує на 10-30% більшу ефективність у порівнянні з класичним клінічним оглядом.

Дерматоскопію проводять в амбулаторних умовах без хірургічного втручання. Це апаратний неінвазивний метод діагностики, завдяки якому з’явилася можливість візуального огляду новоутворення під багаторазовим збільшенням. Вона дозволяє побачити забарвлення та структуру поверхневих шарів шкіри, а також судинну мережу й характер розподілу пігменту. Проаналізувати всі ці особливості «неозброєним» оком неможливо. Після обстеження лікар може визначитися з подальшою тактикою лікування: одразу видалити невус, провести біопсію або спостерігати за новоутворенням.

Які методи видалення родимок використовують у медцентрі «Авіцена»?

Видалення невусів проходить тільки після дерматоскопії та консультації лікаря-онкодерматолога. Після видалення клітини новоутворення обов’язково відправляють на гістологічний аналіз, щоб виключити онкологічні зміни. Гістологію не проводять лише для бородавок і контагіозного молюска. Якщо пацієнт відмовляється від аналізу, йому треба підписати офіційну відмову.

Після видалення родимки лікар дасть вам рекомендації щодо подальшого догляду за шкірою за допомогою спеціальних препаратів. Через певний час пацієнту треба прийти на повторну консультацію до лікаря-онкодерматолога.

В медцентрі «Авіцена» родимки видаляють двома способами:

Самостійно випалювати, видирати або зрізати родимки категорично заборонено – така травматизація збільшує шанси розвитку меланоми. Щоб запобігти появі меланоми, дотримуйтеся простих правил:

  • мінімізуйте вплив ультрафіолету в активні години з 11 до 16;
  • використовуйте сонцезахисні креми з SPF 30 і більше;
  • виключіть будь-яку травматизацію родимок;
  • щороку проходьте обстеження родимок у дерматолога.

Якщо у вас світла шкіра або на тілі є велика кількість невусів, то проходити обстеження варто кожні пів року. Дерматологи медцентру «Авіцена» приймуть вас у будь-який зручний час.

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок – П’ятниця 9:00-20:00
Субота 9:00- 14:00

  +38(098)469-85-78

   АДРЕСА