Менструальний біль – страшний сон у житті кожної жінки. Іноді він такий сильний, що заважає звичайному життю. Кожна жінка хоче позбавитися неприємного відчуття без застосування лікарських засобів, але не всі знають, як це зробити.

Щоб полегшити менструальний біль, треба розуміти, чому він виникає. Дізнавайтеся про причини “жіночого болю” та як його можна уникнути.

Що таке менструація

Менструація – це фізіологічний процес, під час якого матка провокує відторгнення внутрішнього шару слизової оболонки.

Кожен цикл жіночого організму запрограмований на підготовку до вагітності, тому щомісяця існує сприятливий для цього період – овуляція. Якщо запліднення не відбулося, наступним процесом стає відшарування слизової оболонки матки, що і викликає менструацію.

Причини болю під час менструацій

Скорочення матки – основна причина болю під час менструацій. Такі процеси відбуваються постійно, але у м’якій формі, жінка їх зазвичай не відчуває. Під час менструацій скорочення матки відбувається більш інтенсивно, щоб прискорити відшарування внутрішнього шару слизової оболонки. Це обов’язкова частина менструального циклу жінки.

Під час таких скорочень м’язи матки перетискають кровоносні судини, що постачають кров. Тканини залишаються без кисню, що провокує вивільнення хімічних речовин – тригерів болю в організмі. Вони ж збільшують вироблення гормону, що посилює скорочення матки та посилює больові відчуття.

Проте деякі жінки відчувають нестерпний біль під час менструації, який може супроводжуватися рясними виділеннями, болем у спині, пітливістю та підвищеною температурою. У таких випадках варто звертатися до лікаря, адже це може відбуватися внаслідок:

  • хвороб статевої системи (ендометріоз, міома, запальні захворювання малого таза);

  • абортів, кесаревого розтину та інших хірургічних втручань в матку;

  • встановлення внутрішньоматкової спіралі (перший час після її встановлення жінка відчуватиме дискомфорт);

  • стресів, нервової або фізичної перевтоми, недостатньої кількості годин для сну, неправильного харчування.

Відчувати легкий дискомфорт під час менструації внизу живота – це варіант норми, але якщо ви відчуваєте сильний біль, зверніться до гінеколога.

Як полегшити “жіночий біль”?

Часто він з’являється невчасно і заважає вашим планам. Щоб полегшити його симптоми під час або за кілька днів до менструації варто:

  • зменшити вживання кави (кофеїн звужує кровоносні судини, що підсилить дискомфорт під час спазмів);

  • підтримувати водний баланс;

  • вживати менше солоних продуктів (вони провокують здуття, порушують водно-сольовий обмін і можуть посилити спазми);

  • висипатися (недостатня кількість годин для сну провокує збільшення гормону стресу, який призводить до дисбалансу гормонів);

  • відмовитися від куріння;

  • не зменшувати рівень фізичних навантажень.

Насправді будь-який біль в організмі – це сигнал про допомогу. Якщо нічого не допомагає, а лікарські препарати безсилі, варто звернутися до гінеколога.

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок, Середа, П’ятниця 8:00-16:00
Вівторок, Четвер 8:00- 20:00
Субота 8:30- 13:00

Пн, Ср, Пт – 8:00 – 16:00

Вт, Чт – 8:00 – 20:00

Сб 8:30 – 13:00

  +38(098)469-85-78

   АДРЕСА