Осінь — традиційний період загострення захворювань шкіри. Наслідки літнього відпочинку, зміна погоди, похолодання, відсутність сонця та вітамінів знижує захисні сили організму. Ми витрачаємо більше енергії та сил на підтримку звичайного ритму життя, і дерма першою реагує на ці зміни.

Якщо із настанням осені ви помічаєте загострення захворювань шкіри, зверніться до дерматолога в Черкасах. Деякі патології шкірних покривів викликають больові відчуття та завдають фізичного дискомфорту. Інші ж просто мають неестетичний вигляд. Але в будь-якому випадку вони потребують консультації дерматолога та грамотного лікування.

Які проблеми загострюються восени й чому?

Через кліматичні умови, в яких ми живемо, восени та взимку знижуються барʼєрні функції шкіри. Також часто загострюються дерматози та хвороби, пов’язані з активізацією патогенної мікрофлори грибкової та вірусної етіології.

До найпоширеніших захворювань, що активізуються восени, належать:

  • контактний/алергічний дерматит — через контакт із рослинами, добривами, відпочинок на природі чи у сільській місцевості;

  • псоріаз — у пацієнтів зі змішаною та зимовою формами через зниження імунного захисту, характерного для осені та зими;
  • екзема — через великий обсяг садово-господарських робіт, тривалий контакт із мийними засобами, мінеральними добривами, ґрунтом;
  • мікоз шкіри стопипісля відвідування водойм, лазень, басейнів влітку, а також через підвищену пітливість ніг у осінньо-зимовому взутті;

  • акне — нагадує про себе через зміну високих температур низькими, а також після тривалого перебування на сонці;
  • оперізувальний герпес — вірус “прокидається” восени під впливом навколишніх факторів (протяги, переохолодження, зниження імунітету).
  • себорейний дерматит — часто активізується через переохолодження голови.

Профілактика загострення шкірних хвороб восени

В осінній період треба допомогти організму й поповнити запас вітамінів. Але не варто “призначати” собі вітамінні комплекси самостійно, це повинен робити тільки хороший дерматолог. Краще зверніть увагу на збалансованість дієти. Їжа має бути різноманітною, легкою та корисною. Виключіть продукти з консервантами, смажені страви, солодощі, алкоголь.

Перевірте гормональний фон і роботу шлунково-кишкового тракту. Дуже часто захворювання дерми протікають паралельно з розладами травлення.

Рухайтесь і займайтеся фізичними вправами. Це допомагає тримати тіло у формі, підвищує імунітет і підіймає настрій.

Прийом у дерматолога: правила підготовки

Якщо у вас є хронічні хвороби шкіри, відвідувати дерматолога в Черкасах треба двічі на рік. Особливо важливо приділити увагу здоровʼю саме в міжсезоння.

Перш ніж розпочати терапію, лікар-дерматолог вивчає анамнез, проводить дерматоскопію, за потреби призначає додаткові лабораторні дослідження.

Щоб огляд був продуктивним, і спеціаліст зміг поставити точний діагноз, треба враховувати декілька важливих моментів:

  • висипання не повинні бути оброблені ніякими лікарськими чи народними засобами;
  • жирні мазі, які пацієнти часто самостійно наносять на грибкові ураження, не дають можливості провести лабораторний аналіз.

В медичному центрі “Авіцена” отримати консультацію дерматолога та пройти всі необхідні обстеження можна всього за один візит. Лікар проведе діагностику та призначить ефективну схему лікування.

Стежте за станом своєї шкіри та будьте здоровими!

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок, Середа, П’ятниця 8:00-16:00
Вівторок, Четвер 8:00- 20:00
Субота 8:30- 13:00

Пн, Ср, Пт – 8:00 – 16:00

Вт, Чт – 8:00 – 20:00

Сб 8:30 – 13:00

  +38(093)171-25-92

   АДРЕСА