Запалення додатків матки у жінок – одна з найбільш поширених гінекологічних патологій. На жаль, кожна третя жінка в різні періоди життя зіштовхується з діагнозом аднексит (це запалення яєчників і маткових труб). 

Ця хвороба викликає серйозні больові відчуття, погіршує якість життя, дає часті рецидиви, часто діагностується у молодому віці. Тому в цьому питанні час грає вирішальну роль. Чим раніше ви прийдете на консультацію гінеколога, тим легше буде запобігти можливим ускладненням.

Запалення додатків матки небезпечне тим, що за відсутності лікування інфекція дуже швидко прогресує і стає хронічною. Це призводить не тільки до порушень менструального циклу, а й до формування спайок і розвитку безпліддя. Щоб цього уникнути, ми рекомендуємо звертатися до гінекологів медцентру “Авіцена” за появи перших симптомів запального процесу.

Що провокує запалення додатків матки (яєчників)?

Найчастіше патологічний процес запускають інфекційні збудники, які викликають розвиток трихомоніазу, мікоплазмозу, гонореї. Також захворювання може викликати кишкова паличка, стафілококи та інша умовно-патогенна мікрофлора. Спровокувати запалення додатків матки можуть такі фактори:

 • переохолодження;

 • гормональні порушення;

 • медичні аборти;

 • агресивні хірургічні процедури на статевих органах;

 • інфікування з зони цервікального каналу, маткових труб і матки;

 • поширення інфекційних збудників у крові та через лімфу при туберкульозі та інших захворюваннях.

Симптоми запалення додатків матки (яєчників)

Захворювання може протікати в гострій, підгострій і хронічній формі. При загостренні з’являються такі ознаки:

 • інтенсивні больові відчуття в зоні попереку;

 • різі та дискомфорт під час сечовипускання;

 • гнійні та серозні виділення з піхви;

 • погане самопочуття, різке підвищення температури;

 • кровотечі, що можуть зʼявлятися у період між менструаціями.

Гострі симптоми – це серйозний привід записатися на прийом гінеколога в Черкасах. Нехтування кваліфікованою медичною допомогою призводить до хронічного запального процесу.

Небезпечні наслідки запалення додатків матки (яєчників)

За відсутності лікування гостра фаза перебігає в хронічну форму, тоді зʼявляються тяжкі порушення менструального циклу, гормональний дисбаланс, передчасний клімакс через те, що яєчники перестають виробляти гормони у необхідних кількостях, безпліддя, що тяжко лікується. Через утворення спайок у маткових трубах підвищується ризик позаматкової вагітності.

Клінічні прояви запалення додатків матки можуть нагадувати симптоми ендометріозу, кістозні утворення і навіть позаматкову вагітність. Тому дуже важливо, щоб ви звернулися до досвідченого лікаря, який проведе комплексну діагностику (вона може включати лабораторні аналізи крові та сечі, мазки з піхви й уретри, гінекологічний огляд і УЗД органів тазу, лапароскопію). 

В медцентрі “Авіцена” лікування запалення додатків матки здійснюють лікарі першої категорії з багаторічним досвідом роботи. За результатами комплексної діагностики запалення додатків матки гінеколог медцентру “Авіцена” поставить точний діагноз, виявить супутні захворювання, включаючи приховані інфекції, та призначить ефективне лікування.

Лікувати хронічне запалення набагато складніше, ніж первинний гострий процес. А зважаючи на те, що багато жінок пізно звертається до гінеколога, процес одужання затягується. Не витрачайте час на неефективні інтернет-поради та інші сумнівні процедури. Ціна зволікання дуже висока – безпліддя. Уникнути складних наслідків можна тільки завдяки своєчасному зверненню до кваліфікованого фахівця.

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок, Середа, П’ятниця 8:00-16:00
Вівторок, Четвер 8:00- 20:00
Субота 8:30- 13:00

Пн, Ср, Пт – 8:00 – 16:00

Вт, Чт – 8:00 – 20:00

Сб 8:30 – 13:00

  +38(098)469-85-78

   АДРЕСА