Емоційні гойдалки, бажання з’їсти оселедець після шоколадного тортика, дратівливість і плаксивість, втома й апатія, чутливість молочних залоз і здуття живота – ПМС може проявлятися по-різному. Деякі жінки не відчувають жодного дискомфорту, натомість для більшості – це звичні симптоми, що з’являються перед кожною менструацією. Передменструальний синдром можна полегшити – сьогодні ми розкажемо про дієві способи, як знизити дискомфорт і зробити цей період хоч трошки приємнішим.

Що таке передменструальний синдром?

За різними даними, ті чи інші симптоми ПМС відчуває до 90% жінок репродуктивного віку. ПМС – це не хвороба. З медичного погляду, це складний комплекс симптомів, який з’являється у деяких жінок за 3-10 днів до чергової менструації. В гінекології описано понад 100 різних симптомів і причин дискомфортних відчуттів у період перед менструацією.

Такий стан спричинений психоемоційними, вегетосудинними та обмінно-ендокринними змінами в організмі. Всі вони є наслідком процесу дозрівання яйцеклітини й завжди супроводжується різким падінням рівня гормонів – естрогену та прогестерону.

Симптоми ПМС

Деякі жінки можуть не помічати гормональні зміни, інші – відчувають їх, але це не впливає на звичне життя. Однак є категорія жінок, для яких гормональні зміни настільки критичні, що спричиняють тривале погіршення самопочуття. Ознаки ПМС можуть змінюватися протягом життя – все залежить від рівня стресів, гормонального фону, раціону, активності жінки тощо.

Психологічні та емоційні симптоми ПМС:

  • тривожність, дратівливість, плаксивість, почуття пригніченості;

  • неуважність, труднощі з концентрацією;

  • зміни настрою, емоційні гойдалки;

  • безсоння, нічні пробудження, сонливість вдень;

  • апатія, млявість і пасивність.

 

Фізичні симптоми ПМС:

  • надмірна чутливість молочних залоз, збільшення їхнього розміру;

  • мігрені чи запаморочення, прискорене серцебиття, підвищення температури;

  • нудота та блювота, шлунково-кишкові розлади;

  • набряки, болі у спині та суглобах;

  • постійне відчуття голоду, сильна тяга до солодкого.

 

Ознаки психоемоційного та фізичного дискомфорту зазвичай проходять з початком менструації. Якщо симптоми проявляються сильно та суттєво впливають на комфорт і ритм життя, потрібна консультація гінеколога.

Як полегшити стан під час ПМС: поради

ПМС в буквальному сенсі заважає вам жити, працювати та відпочивати? У такому випадку краще записатися на прийом гінеколога в Черкасах. В інших ситуаціях подолати неприємні відчуття при передменструальному синдромі допоможуть прості поради.

  • Поповніть раціон рослинною клітковиною – вона нормалізує роботу кишечника та виводить надлишки рідини з організму. Відмовтеся, хоча б у період ПМС, від надлишку солі, прянощів, обмежте вживання шоколаду та напоїв, що містять кофеїн.

  • Не вживайте алкогольні напої – вони зменшують вміст в організмі вітамінів групи В, мінералів, змінюють обмін вуглеводів. Через це страждає робота печінки, а це може вплинути на рівень естрогенів. Дискомфорт, характерний для передменструального синдрому, стане ще більш вираженим.

  • Регулярні помірні фізичні навантаження допомагають підтримувати м’язи в тонусі та переключати увагу з дискомфортних відчуттів. Ефективними є кардіотренування, коли джерелом енергії для підтримки роботи м’язів є кисень. Йога, масаж, медитація – всі ці активності допоможуть пережити складний період.

  • Погане самопочуття й болі внизу живота характерні для першого дня менструації, але у деяких жінок такі симптоми можуть з’являтися раніше. Пийте знеболювальне, це допоможе в критичний момент повернути гарне самопочуття.

Якщо ПМС вибиває вас зі звичного ритму життя, варто записатися на прийом гінеколога в медцентрі “Авіцена”. Без допомоги лікаря неможливо контролювати рівень гормонів і пов’язані з ними симптоми ПМС. Консультація у гінеколога допоможе подолати дискомфорт і жити на повну, незалежно від дати у жіночому календарі.

 

   ЧАС РОБОТИ

Понеділок-П’ятниця 8:00-20:00
Субота 8:00-14:00
Неділя вихідний

  +38(093)171-25-92

   АДРЕСА